Вам подобаються пригоди? Відправляючись у подорож літаком, автомобілем або поїздом, можна потрапити у справді божевільні місця, від одного споглядання на які захоплює дух!
1. Залізниця Maeklong, Таїланд
На перший погляд – це звичайний азіатський ринок, якби не потяг, що проходить просто через ринок кілька разів на день. Ринок розміщений буквально на залізничній колії. Кожного разу, коли їде потяг, всі продавці очищають рейки від свого товару і згортають сонцезахисні накриття. Цей поїзд є одним з найповільніших у Таїланді і рухається зі швидкістю 30 км/год.
Читайте також: лихоманка денге, яка чекає на туристів у Таїланді.
2. Міжнародний аеропорт “Принцесса Юліана”
Для безпечного прольоту середній літак зазвичай потребує мінімум 2.44 км злітно-посадочної смуги. Тим не менш, злітна смуга міжнародного аеропорту “Принцеса Джуліана” має довжину лише 2.27 км, але деякі з найбільших літаків у світі, як A340 та A747, тут приземляються. І це ще не все! Для того, щоб посадити там, літаки повинні пройти через пляж і паркан, щоб дістатися до злітно-посадкової смуги.
3. Смертельна залізниця, Таїланд
Залізнична станція “Смерть” або Бірманська залізниця розташована в провінції Канчанабурі в Таїланді, що межує з М’янмою. Треки, побудовані під японським правлінням під час Другої світової війни, проходять через товсті ліси та круті гори. Вона отримала назву “Смертельна залізниця”, оскільки 90 000 цивільних робітників та більше 12 000 ув’язнених загинули під час будівництва мосту.
4. Аеропорт Гісборн, Нова Зеландія
Розташований на східному узбережжі Північного острова в Новій Зеландії, аеропорт Гісборн є одним у своєму роді, який має залізничну лінію, що проходить через злітно-посадкову смугу, тому аеропорт і залізничні служби завжди синхронізуються, щоб уникнути будь-яких невдач. Тим не менш, ми іноді можемо бачити поїзди і літаки, шляхи яких перетинаються.
5. Туннельна дорога Гуолянь
Розташована в провінції Хенань в Китаї, ця дорога у тунелі висотою 5 метрів і шириною 4 метри, була побудована 13 місцевими жителями в 1970-х роках. Буквально перекладається як “Дорога, яка не допускає помилки”, це одна з найнебезпечніших доріг у світі.
6. Аеропорт Саба – найкоротша злітно-посадкова смуга в світі
Аеропорт Саба вважається одним з найнебезпечніших аеропортів для посадки в світі, 45 км на південь від острова Сент-Маартен, що є складовою Нідерландів. З довжиною 400 метрів, аеропорт Саба має найкоротшу комерційну злітну смугу в світі, що робить посадку складним завданням для пілотів у всьому світі. Одна маленька помилка може призвести до трагедії.
7. Трен а лас Нубес, Аргентина
Залізнична лінія, яка з’єднує Аргентинський північний захід з чилійським кордоном, проходить через гірський хребет Анди. Поїзд проходить мосту на висоті 4220 метрів над рівнем моря, це одна з найвищих колій у світі.
8. Залізниця Ченнаї-Рамешварам, Індія
Ця залізниця з’єднує острів Рамешварам з материком Південної Індії (Ченнаї). Отримавши статус світової спадщини ЮНЕСКО, 103-літній міст має дуже малу висоту та довжину 2065 метрів. Під час руху на мості не можна побачити нічого, крім води, з обох боків поїзда. Складається враження, що потяг пливе через море.
9. Кабул-Джалалабадська дорога
Ця дорога зміїться на території Талібану. 65-кілометрова ділянка шосе проходить між скелястими горами, де практично немає мешканців, що отримала назву “найнебезпечнішої дороги у всьому світі”. Повстання тут не єдина проблема, найгірше — коли кабульські водії намагаються здійснити обгін на такій дорозі.
10. Бангладешські залізниці, Бангладеш
Важкі натовпи та катання на даху є загальними визначними пам’ятками на поїздах Бангладеш. Бангладеш є однією з найбільш густонаселених країн світу, але залізнична мережа не настільки велика, як потрібно. Тому для тисяч людей нема іншого виходу, як чіплятись за потяг усіма можливими способами.
11. Антарктида – слизька і крижана посадка
Найхолодніша частина планети не має асфальтованих злітно-посадочних смуг. Навіть думка про посадку на льоду застуджує пілотів до кісток, але це лише початок проблем. Найважливіше, що стосується посадки на льоду, є вага літака. Кожен літак проходить заходи безпеки, щоб переконатися, що приземлення не зламає лід. З іншого боку, застрягання в снігу – це ще одна болюча історія посадок у Антарктиді.
12. Шосе Джеймса У. Далтона
Шосе Джеймса У. Далтона, також відоме як шосе Аляска 11, є однією з найбільш складних доріг на планеті. Шосе з довжиною понад 200 кілометрів починається з Шосе Елліот в Фербенці та закінчується поблизу Північного Льодовитого океану. На всій магістралі є лише 1000 жителів та всього 3 заправних станцій. За сувору погода, холодні бризи та засніжені дороги — доплачувати не потрібно.
13. Міст через ріку Вітім
Розташована в Сибіру річка Вітім – притока річки Лєна. Міст на 6 метрів над річкою навряд чи відповідає стандартним транспортним засобам, не кажучи вже про те, що навколо мосту немає поруччя або огородження. Міст довжиною 570 метрів часто замерзає. Але знаходяться сміливці, які цим мостом користуються.
14. Місцеві поїзди в Мумбаї, Індія
Індійські залізниці є одними з найбільших і найжвавіших залізниць у світі. Мумбайська залізниця складається з внутрішніх приміських залізничних ліній, суттєво переповнена і щоденно перевозить 7,6 млн. чоловік.
15. Zoji La Pass, Індія
Zoji La Pass – це більше, ніж просто шлях: це життя людей Ладакх, вона підтримує їх у спілкуванні з рештою світу. 9-кілометрова гірська дорога з’єднує Кашмір з Ладакхом, розташувавшись в горах на висоті 3528 метрів, без бар’єру з одного боку та гірського загородження з іншого.