З точки зору збереження здоров’я є надійні докази, які підтверджують, що переважно рослинна дієта є найкращим способом харчування, щоб захистити нас від таких поширених хвороб, таких як діабет 2 типу, хвороби серця і рак, які великою мірою залежать від способу життя.
Ось кілька ідей, які допоможуть вам скоротити споживання м’яса без шкоди для задоволення від смаку. Ці ідеї можуть навіть мотивувати вас до введення більшої кількості рослинних білків у свій раціон.
Ось факти, чому ви повинні скорочувати споживання м’яса:
1. Оцінюючи групи людей, які дотримувалися змішаної дієти, порівняно з вегетаріанцями – ризик розвитку діабету 2 типу був на 62% менше у веганів і на 38% менше в ово-лакто-вегетаріанській групі (вживають крім рослинної їжа також молочні продукти, мед і яйця).
2. Люди, які дотримувались вегетаріанської дієти, показали значне зниження всіх рівнів жиру в крові (рівень холестерину менший на 4-9%) порівняно з людьми, які харчуються за змішаними дієтами.
3. Червоне м’ясо і оброблене м’ясо містять канцерогени, нітрати, що викликає пошкодження клітин, що в спою чергу сприяє артеріосклерозу і недостатності бета-клітин в підшлунковій залозі.
4. М’ясо впливає не тільки на ваше тіло, а й на навколишнє середовище. На думку експертів споживання таких продуктів, як червоне м’ясо, доведеться скоротити приблизно вдвічі, щоб переконатися, що Земля зможе прогодувати глобальне населення до 2050 року. Споживання рослинних продуктів потрібно подвоїти.
Щоб покращити своє здоров’я, не потрібно повністю уникати м’яса та курки, можна мінімізувати споживання приблизно до двох разів на тиждень, а замість цього насолоджуватися рибою та рослинними білками.
Білкові рослини в поєднанні з цілими зернами, свіжими фруктами та овочами забезпечують нас клітковиною, незамінними жирними кислотами, вітамінами та мінералами, які сприяють таким процесам, як поліпшення показника глюкози в крові, детоксикація печінки та зменшення запалення і утворення бляшок.
Способи заміни м’яса
1. Сочевиця
Сочевицю можна використовувати консервовану, пророщену і варену. Сочевиця потребує експериментів з приправами та гарнірами, однак завжди безпрограшний варіант — це червона сочевиця, яку подають з диким (коричневим) рисом, салатом з моркви та ананаса і зеленим горошком.
2. Їжте яйця
Яйця можуть стати в нагоді, коли ми приїжджаємо пізно з роботи. Омлет може бути засмажений за смаком та наповненням на ваш вибір. Спробуйте подати його з оливковою олією, щоб додати більше користі їжі.
3. Запечіть картоплю з наповненням
Печена картопля в шкірці забезпечує нас волокнами і цілим рядом цінних вітамінів і мінералів, особливо калію. Запечіть картоплю з нежирним сиром, дрібно нарізаними корнішонами та м’ятими перцями, додайте броколі, зварені попередньо на пару, і запікайте у духовці.
4. Приготуйте боби
Всі види бобів забезпечують не тільки білок, але і цінне волокно, що знижує рівень холестерину.
5. Їжте більше риби
У порівнянні з нежирною яловичиною, що має 7 г жиру на 100 г, біла риба містить лише 1 г. Жирні риби, такі як сардини, мають цінні жирні кислоти, які захищають серце. Спробуйте подати рибу з різноманітними смаженими овочами, включаючи солодку картоплю для смачної поживної їжі.
6. Перегляньте розміри порції
Обкладіть невелику порцію курячих або яловичих смужок великою порцією овочів, сої та соусом солодкого чилі і подавайте на локшині.
7. Перегляньте ваш список покупок
Якщо раніше ви купували три види м’яса і один салат — переведіть фокус на гарнір і купуйте тільки одну порцію м’яса і три різні салати чи овочі.