З початком зими в Україні розпочалась епідемія кору. Здавалось, що нам пощастить в цьому році та епідемії грипу не буде. Проте епідемія розпочалась саме під кінець зими і на сьогодні перевищено епідпоріг із захворювання на грип на 34,2%. За тиждень з 19 по 25 лютого 2018 року на грип захворіли 296 596 осіб, із них 67,3% – діти. (за даними МОЗ України).
Основним питанням для тисяч батьків стало: «Як вберегти своїх дітей від грипу та ГРВІ?» Звісно, ведення здорового способу життя допоможе вашим дітям мати міцний імунітет та протистояти хворобі, проте під час епідемії варто вживати й інших заходів.
Порада перша. Найдієвішим способом уберегти свої дітей від хвороби є вакцинація. Проте часто постає питання чи варто її робити, і наскільки якісними є вакцини в Україні. Зараз в Україні є 4 види вакцин з різних країн світ. Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини платні. Проте вакцинація дає, хоч не 100% гарантію, та все ж дуже високу імовірність, що ваш малюк не заразиться. Якщо ж вакцинація не ваш варіант, то існує ще чимало шляхів, як убезпечити дітей від хвороби.
Порада друга. Заходячи в транспорт чи місця масового скупчення людей намагайтеся якнайдалі стояти від людей, у яких застуда, нежить або кашель. Вони є потенційно хворими на грип чи ГРВІ. А від так, якщо помітили таку людину затуліть дитині шаликом носик і ротик, щоб дитина якомога менше вдихала повітря з бактеріями. Коли небезпека минула обов’язково зніміть шалик з дитячого обличчя. Оскільки бактерії все одно можуть проникати через шалик, то в теплому та вологому середовищі вони розмножуються і вже скоро ваш малюк почне дихати тими ж бактеріями, хоча й інфікована людина буде далеко від вас.
Порада третя. Після приходу з вулиці прослідкуйте, щоб дитина ретельно вимила руки. Оскільки часте миття рук захищає від мікробів, то ваш малюк не зможе «з’їсти» віруси грипу та ГРВІ з долонь. І пам’ятайте – мити руки найкраще простим милом і не менше 30 секунд. Якщо ж поруч немає води та мила, використовуйте спрей для рук на спиртовій основі.
Порада четверта. Провітрюйте приміщення. Найпоширенішою помилкою багатьох людей є те, що вони дуже рідко провітрюю приміщення. Ми намагаємось зберегти таке цінне зимою тепло, тим самим даємо можливість бактеріям розмножуватись та процвітати. Проте провітрювати приміщення також потрібно з розумом. Не варто відкривати кватирок та провітрювати протягом довгого часу. Найкраще провітрити за допомогою широко відчиненого вікна протягом 3-5 хв. Таким чином, хоч це і дивно, ви збережете більше тепла в приміщенні та отримаєте більший об’єм свіжого повітря. Це фізика.
Порада п’ята. Привчіть свого малюка до здорових звичок. Найкращим способом уникнути хвороби є привчити себе та дитину до корисних звичок. Наприклад, таких як бути фізично активним і гуляти навіть коли на вулиці -10 градусів. Також важливо, щоб малюк добре висипався, адже здоровий сон забезпечить кращу роботу імунної системи. Ще однією доброю звичкою є привчитись пити багато води. Саме води, а не улюблені бабусями компоти, чаї та інші напої. Вода допомагає нашому організму виводити чималу кількість шлаків та дає нашій імунній системі матеріал для виведення продуктів перероблення шкідливих бактерій та вірусів.
Дотримуйтесь найпростіших порад щодня і будьте здорові.