“Техношия” – вплив на шию планшетів, ноутбуків і смартфонів

Техношия

Технології змінили наш спосіб життя. Але ті ж самі технології змінили і то, як і на що ми хворіємо.

У прагненні весь час бути на зв’язку ми проводимо багато часу, дивлячись вниз на наші девайси – планшети, ноутбуки і смартфони. В результаті наші шиї в буквальному сенсі зазнають вагу нашої залежності від цих пристроїв. Таке перенапруження шиї називають “техношия”.

Симптоми «техношиї»

Найчастіша ознака – це біль в шиї. Це може бути пов’язано безпосередньо з тим, що хребет відчуває додаткове навантаження, коли шия нагинається вперед, щоб можна було дивитися на екран девайса. Голова людини важить в середньому 4,5-5,5 кг. Залежно від кута нахилу голови навантаження на хребет може досягати 27 кг. Таке постійне навантаження на хребет може привести до його зносу, дегенерації хребта, відомої як остеоартрит.

Спочатку симптоми «техношиї» можуть бути незначними. Це може бути деяке напруження в плечах, невеликий біль і напруженість в області шиї або неприємні відчуття у всій верхній частині тіла. Далі можуть виникати головні болі, напруження в очах, оніміння, поколювання або навіть слабкість в руках.

Запобігання симптомів «техношиї» і боротьба з ними

Оскільки «техношия» безпосередньо пов’язана з положенням шиї і голови, то найбільш логічний крок для запобігання та позбавлення від проблеми – це змінити позу, яка до неї призводить. Є два способи це зробити.

По-перше, спробуйте змінити положення девайса. Помістіть екран комп’ютера на рівень очей. Тримайте мобільний телефон на рівні обличчя. Потім регулярно міняйте позу, часто роблячи паузи. Відійдіть від пристрою і трохи порухайтесь. Кожні 20-30 хвилин робіть паузу на 3-5 хвилин для відпочинку від екрану.

Ще один вид відпочинку – це візуальний. Коли ви концентруєтеся на роботі з цифровими даними, м’язи ваших очей менше моргають і менше скорочуються. Це призводить до затуманення зору, що посилює проблеми, так як ви починаєте нагинатися вперед, щоб бачити чіткіше. Коли ви змушуєте свої очі залишатися сфокусованими, в м’язах голови, шиї і плечей може розвинутися напруження.

Давайте своїм очам необхідний їм відпочинок, слідуючи правилу «20-20-20» – після кожних 20 хвилин роботи з екраном на 20 хвилин переводите погляд предмет, який знаходиться в 20 футах (6 метрах) від вас.

Вправи при «техношиї»

Існують вправи, які допомагають протистояти напруженню, що виникає при роботі з девайсами.

Амплітуда рухів

Сядьте прямо. Потім обережно виконуйте наступні рухи головою, залишаючись в кожній позі по 20 секунд. Повторіть 5 разів.

  • Опустіть підборіддя вниз до грудей.
  • Нахиліть голову назад, щоб подивитися на небо (або на стелю).
  • Нахиліть голову так, щоб ваше праве вухо рухалося до правого плеча. Тепер зробіть те ж саме з лівого боку.
  • Поверніть голову вправо і подивіться через праве плече. Тепер зробіть те ж саме з лівого боку.

Намагайтеся не напружувати шию і плечі. Беручи кожну позу, рухайтеся якомога комфортніше, уникайте рухів через силу.

Ізометрична розтяжка

Сядьте прямо. Легко натисніть кінчиками пальців однієї руки на голову в наступних позах. Чиніть опір цьому тиску за допомогою м’язів шиї, тримаючи голову прямо. Чиніть опір тиску протягом 10 секунд, а потім розслабтеся. Повторіть 3 рази.

  • Помістіть кінчики пальців на лоб і м’яко натисніть на голову.
  • Помістіть кінчики пальців на праву сторону голови і натисніть на неї так, як ніби ви намагаєтеся нагнути свою голову направо. Потім зробіть те ж саме зліва.
  • Помістіть кінчики пальців на праву сторону голови і натисніть на неї так, як ніби ви намагаєтеся повернути свою голову вправо. Потім зробіть те ж саме зліва.

Під час цієї зміцнюючого вправи не забувайте рівномірно дихати.

Вправа YWTL

Встаньте прямо, поставте ноги на ширину стегон. Залишайтеся в кожній з поз по 30 секунд.

  • Y-поза: Підніміть обидві руки вгору так, щоб долоні були повернені одна до іншої, а пальці тягнулися до неба.
  • W-поза: Потім опустіть обидва плеча так, щоб вони стали паралельні землі, а лікті були зігнуті на 90 градусів. Пальці повинні як і раніше дивитися вгору, а долоні бути повернені одна до іншої.
  • T-поза: Опустіть передпліччя так, щоб лікті випростались (але не блокувалися), а долоні дивилися вгору.
  • L-поза: Притягніть плечі до боків так, щоб лікті знову опинилися зігнуті на 90 градусів. Зведіть разом лопатки, тримаючи долоні поверненими вгору.

Харчові добавки при «техношиї»

Є кілька натуральних харчових добавок, які допомагають запобігати та зменшувати симптоми «техношиї».

MSM

MSM (метил сульфоніл метан) – це органічна форма сірки, яку організм може легко всмоктати і засвоїти. Він має здатність зменшувати біль і запалення, може відновлювати еластичність і проникність клітинних мембран вашого організму. Тиск і біль виникають тоді, коли жорсткі волокнисті клітини набухають і запалюються. Коли поліпшується проникність мембран, через тканини може більш вільно рухатися рідина, таким чином, зменшується напруження і біль.

Куркума

Куркума – це рослина, яка часто використовується в якості спеції. Вона має потужні протизапальні властивості, так як вона містить потужний антиоксидант, відомий як куркумін. При прийомі добавок з куркумою важливо пам’ятати, що куркумін дуже важко засвоюється. Дослідження показали, що може бути корисно вживати куркуму зі свіжомеленим чорним перцем. Пиперин – це основний активний інгредієнт чорного перцю, що поліпшує засвоєння куркуміну.

Магній

Магній необхідний для роботи м’язів. Якщо у вашому повсякденному харчуванні недостатньо цільних зерен, горіхів і насіння, а також листових овочів, які б забезпечили достатню кількість магнію, то вам слід приймати його в формі добавок. Магній допомагає м’язам розслаблятися і зменшує м’язову втому.

Колаген

Колаген може допомагати мінімізувати симптоми, що виникають в зв’язках і хрящах шиї в результаті стресу. Багато клінічних досліджень показали, що добавки з колагеном сприяють зменшенню болів в суглобах, скутості і запаленню, а також покращують рухливість і гнучкість.

Джерело інформації: https://ua.iherb.com.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

“Техношия” – вплив на шию планшетів, ноутбуків і смартфонів