На дворі холод і багато мам ставлять перед собою питання чи варто взагалі входити гуляти з дитиною? Звісно не потрібно бути фанатиком і гуляти з дитиною годинами на морозі — 20 градусів. Педіатри радять гуляти з малими дітьми до 4 годин на день. Звісно це правило діє, коли надворі температура не нижче -10. Проте коли надворі холоднішає, то невеличка прогулянка те ж вітається. З меншими дітьми можна гуляти 15 -30 хвилин, а от з дітьми від 5-6 років час прогулянки можна збільшувати, а ж до 40-60 хвилин.
Важливим питанням є: “В що одягнути дітей на мороз?”.
Правило 1. Кутайте дітей в міру.
Тут важливо пам’ятати, що не варто закутувати дітей, а ж настільки, щоб вони не могли рухатись. Одягайте дитини так само, як і себе, плюс один шар. Запам’ятайте! Важливо, щоб діти мали мінімум три шари одягу:
1. Легкий, який буде вбирати вологу. Це може бути, наприклад, футболка на довгий рукав.
2. Зігріваючий. Ось тут мами можуть відірватись і вдягнути теплий светр з вовни чи навіть два.
3. Захисний. Цей шар повинен захищати нашу дитину від вітру та вологи. Найчастіше це пуховики чи теплі плащі.
Правило 2. Не зав’язуйте дитині обличчя шарфом.
По-перше втрачається весь сенс прогулянки на свіжому повітрі. Дитині з зав’язаним на пів обличчя шарфом погано надходить кисень. По-друге, коли дитина дихає, на шарфі з’являється конденсат, який дуже швидко замерзає при температурі — 10 градусів. А вже за кілька хвилин ваша дити починає дихати через шарф зі шматками льоду. По-третє, вологе повітря, що залишається в шарфі стає “ідеальним” середовище для розмноження шкідливих мікробів, якими дихає ваша дитина.
Правило 3. Утепляйте дитині голову, ручки та ніжки.
Якщо ви купуєте для дитини найтепліші рукавички і шкарпеточки, то це ще не значить, що дитина не змерзне в руки.
Щоб утеплити дитині голову, одягніть на неї капюшон і защепніть його. Капюшон захистить малюка від вітру та додатково зігріє голову. Також важливо пам’ятати, про дві пари рукавичок. Так прості рукавички з пальчиками одягніть дитині під низ, ну а на верх вже не промокаючі “варешки”. Це допоможе дитині зберегти руки сухими та в теплі. Що ж до взуття, то кладіть у дитяче взуття додаткову устілку, вона захистить ноги від ходу знизу. А окрім цього, можна вдягнути до колгот додаткову пару шкарпеток.
І пам’ятайте! Якщо сильно закутана дитина зайде в тепле приміщення, то відразу спітніє, і після того, як знову вийде на вулицю, швидко замерзне. Заходячи в аптеку, магазин або кафе, завжди знімайте з малюка шапку і розстібайте куртку – дайте можливість тілу подихати.