Як одягати дітей в мороз: 3 найдієвіші поради для мам

В що одягнути дитину зимою

На дворі холод і багато мам ставлять перед собою питання чи варто взагалі входити гуляти з дитиною? Звісно не потрібно бути фанатиком і гуляти з дитиною годинами на морозі — 20 градусів. Педіатри радять гуляти з малими дітьми до 4 годин на день. Звісно це правило діє, коли надворі температура не нижче -10. Проте коли надворі холоднішає, то невеличка прогулянка те ж вітається. З меншими дітьми можна гуляти 15 -30 хвилин, а от з дітьми від 5-6 років час прогулянки можна збільшувати, а ж до 40-60 хвилин.

Важливим питанням є: “В що одягнути дітей на мороз?”.

Правило 1. Кутайте дітей в міру.

Тут важливо пам’ятати, що не варто закутувати дітей, а ж настільки, щоб вони не могли рухатись. Одягайте дитини так само, як і себе, плюс один шар. Запам’ятайте! Важливо, щоб діти мали мінімум три шари одягу:

1. Легкий, який буде вбирати вологу. Це може бути, наприклад, футболка на довгий рукав.
2. Зігріваючий. Ось тут мами можуть відірватись і вдягнути теплий светр з вовни чи навіть два.
3. Захисний. Цей шар повинен захищати нашу дитину від вітру та вологи. Найчастіше це пуховики чи теплі плащі.

Правило 2. Не зав’язуйте дитині обличчя шарфом.

По-перше втрачається весь сенс прогулянки на свіжому повітрі. Дитині з зав’язаним на пів обличчя шарфом погано надходить кисень. По-друге, коли дитина дихає, на шарфі з’являється конденсат, який дуже швидко замерзає при температурі — 10 градусів. А вже за кілька хвилин ваша дити починає дихати через шарф зі шматками льоду. По-третє, вологе повітря, що залишається в шарфі стає “ідеальним” середовище для розмноження шкідливих мікробів, якими дихає ваша дитина.

Утепляйте дитині голову, ручки та ніжки

Правило 3. Утепляйте дитині голову, ручки та ніжки.

Якщо ви купуєте для дитини найтепліші рукавички і шкарпеточки, то це ще не значить, що дитина не змерзне в руки.

Щоб утеплити дитині голову, одягніть на неї капюшон і защепніть його. Капюшон захистить малюка від вітру та додатково зігріє голову. Також важливо пам’ятати, про дві пари рукавичок. Так прості рукавички з пальчиками одягніть дитині під низ, ну а на верх вже не промокаючі “варешки”. Це допоможе дитині зберегти руки сухими та в теплі. Що ж до взуття, то кладіть у дитяче взуття додаткову устілку, вона захистить ноги від ходу знизу. А окрім цього, можна вдягнути до колгот додаткову пару шкарпеток.

І пам’ятайте! Якщо сильно закутана дитина зайде в тепле приміщення, то відразу спітніє, і після того, як знову вийде на вулицю, швидко замерзне. Заходячи в аптеку, магазин або кафе, завжди знімайте з малюка шапку і розстібайте куртку – дайте можливість тілу подихати.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Як одягати дітей в мороз: 3 найдієвіші поради для мам