7 симптомів переддіабету, які не можна ігнорувати

Переддіабет – це стан, при якому рівень цукру в крові людини постійно підвищений, хоча і не настільки високий, щоб свідчити про діабет. Це означає, що комбінація факторів ризику веде вас до діабету 2 типу та усім негативним наслідкам для здоров’я, які це тягне за собою. За деякими оцінками, діабет 2 типу може скоротити ваше життя на 10 років.

Доброю новиною є те, що переддіабет можна зупинити та повернути здоров’я у норму. Чим раніше ви зрозумієте проблему, тим швидше ви зможете обійти деякі фактори ризику захворювання, такі як надмірна вага або ожиріння, малорухливий спосіб життя і споживання занадто великої кількості доданого цукру. Існує, щоправда, також генетична схильність, і це ви не можете змінити, але ви все одно можете захистити себе, приділяючи сувору увагу здоровому харчуванню і фізичним вправам.

Рекомендується щорічно перевіряти рівень глюкози в крові під час регулярних медичних оглядів, але як визначити, чи є у вас переддіабет протягом року і без аналізів?

Є деякі тонкі симптоми, які разом можуть викликати проблеми. Деякі, такі як № 3 і № 4, самі по собі не пов’язані з переддіабетом, однак можуть про нього свідчити в зв’язці з іншими симптомами.

1. Високий кров’яний тиск

Високий кров'яний тиск

Люди з високим кров’яним тиском піддаються підвищеному ризику виникнення переддіабету, тому що гіпертонія змушує серце працювати швидше, щоб кров циркулювала по всьому тілу. Це, в свою чергу, ускладнює виведення з організму надлишкового цукру з кровотоку.

Гіпертонія і переддіабет – це стани, які загострюють один одного, і дослідження показали, що обидва ці чинника значно збільшують ризик серцевої недостатності.

На жаль, і переддіабет, і високий кров’яний тиск спочатку в значній мірі протікають безсимптомно. Якщо ви знаєте, що у вас гіпертонія, вам слід серйозно зайнятися профілактикою переддіабету.

2. Погане фокусування зору

Погане фокусування зору

І переддіабет, і діабет можуть негативно вплинути на ваш зір. Коли рівень цукру в крові різко змінюється від високого до низького, це може привести до витоку рідини з кришталика вашого ока. Це відбувається тому, що ваш організм намагається витягнути якомога більше води з клітин, щоб позбутися від зайвого цукру. Ефект на ваші очі полягає в тому, що вони набухають і змінюють форму, що в кінцевому підсумку заважає їм правильно сфокусуватися.

Існує безліч інших можливих причин погіршення зору, але якщо ви можете пов’язати свою з будь-яким з інших симптомів в нашому списку, винуватцем може бути переддіабет.

3. Проблеми зі шкірою

Іноді проблеми всередині нашого тіла виявляються назовні. Відомо, що переддіабет викликає появу блискучих лускатих плям або темних, бархатистих плям на шкірі через підвищений рівень інсуліну в крові.

Переддіабет також починає порушувати кровообіг, що може викликати свербіж в кінцівках, особливо в ногах. Повноцінним діабетикам загрожує втрата ноги через сильно порушений кровообіг, тому ви повинні діяти швидко, якщо ви підозрюєте, що проблеми зі шкірою пов’язані з переддіабетом.

4. Подагра

Подагра – це форма артриту, яка призводить до зростання гострих кристалів сечової кислоти в суглобовій тканині. Це неймовірно боляче, і може також сигналізувати про переддіабет.

Колись подагра вважалася хворобою королів (Генріх VIII був відомим мучеником), подагра часто виникає через багату і перенасичену дієту. Подагра має тенденцію зачіпати частіше людей з надмірною вагою, а ожиріння також є фактором ризику для переддіабету.

5. Незрозуміле збільшення голоду

Почуття голоду

Цукор або глюкоза – це джерело енергії, яка нам потрібна для харчування нашого тіла. Але коли ми отримуємо дуже багато цукру, інсулін, що виробляється підшлунковою залозою, стає нездатним ефективно обробляти глюкозу. У зв’язку з цим залишається багато необробленого цукру, який не може бути використаний для енергії. В результаті ви можете відчути голод незабаром після їжі, тому що ваше тіло не отримало того, що йому потрібно.

Голод, як правило, є хорошою підказкою, що потрібно перекусити, але в разі переддіабету це не допоможе. Краще випити трохи води, щоб допомогти вивести зайвий цукор через сечу, і зробити легкі вправи, щоб поліпшити чутливість вашого організму до інсуліну.

6. Надзвичайна втома

Так само, як надлишок цукру в крові може викликати голод, може з’явитися виснаження. Коли ваше тіло не отримує потрібного йому палива, незважаючи на повноцінне харчування, ви обов’язково відчуєте втому. Цей симптом може погіршити і інші чинники ризику розвитку переддіабету.

Коли втома носить хронічний характер, ви можете зменшити фізичну активність, необхідну для підтримання здорового ваги тіла. Також прийнято вживати жирні напівфабрикати, коли ви відчуваєте себе занадто втомленим, щоб готувати самостійно. Малорухливий спосіб життя і неправильне харчування є двома основними факторами ризику розвитку переддіабету.

7. Збільшення спраги

Підвищена спрага, особливо після їжі, може сигналізувати про переддіабет. Ваше тіло стало дуже старанно працювати, щоб усунути надлишок глюкози з кровотоку, і один зі способів зробити це – розбавити кров і вимити необроблений цукор через сечу. Щоб отримати цю воду, ваше тіло буде часто витягати її з навколишніх клітин, залишаючи їх зневодненими, і ви будете відчувати хронічну спрагу. Ви можете відчувати зневоднення незалежно від того, скільки ви п’єте. Проте, є деякі докази того, що щоденне правильне зволоження може допомогти запобігти розвитку переддіабету і, в кінцевому підсумку, діабету 2 типу. Регулювання рівня води і цукру в крові йдуть рука об руку.

Висновок

Переддіабет – це попереджувальний знак того, що Ви повинні змінитися, щоб залишатися здоровим. Якщо після прочитання нашого списку ви виявите, що у вас є кілька попереджувальних симптомів переддіабету, не панікуйте. При належній увазі – все ще можна зупинити. Перший крок – записатися на прийом до лікаря для оцінки стану. Лікар може дати корисні поради по дієті і іншим профілактичним заходам.

Почніть з пиття більшої кількості води кожен день і підніматися по сходах замість ліфта, коли це можливо. Потім відмовтеся від газованої води, фаст-фуду і солодощів перед сном. Знайдіть час на фізичну активність. Експериментуйте з новими фруктами і овочами.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

7 симптомів переддіабету, які не можна ігнорувати