ГРВІ та грип: як розрізнити?

Грип та ГРВІ – це респіраторні захворювання, але вони викликані різними вірусами. Оскільки ці два типи захворювань мають подібні симптоми, може бути важко розрізнити їх тільки на цій підставі.

Грип зазвичай важчий, ніж просто ГРВІ, тобто симптоми більш виражені і інтенсивні. Для ГРВІ більш характерний початок з нежиті або закладеного носа, і вона зазвичай не призводить до серйозних проблем зі здоров’ям, таким як пневмонія, інші бактеріальні інфекції або проблеми з серцем і нирками. Грип же часто може давати дуже важкі ускладнення.

Як можна розрізнити ГРВІ та грип?

Оскільки ГРВІ та грип мають безліч симптомів, неможливо розповісти про відмінності між ними тільки на основі симптомів. Спеціальні дослідження, які зазвичай повинні виконуватися протягом перших кількох днів хвороби, можуть точно визначити, чи є у людини грип.

Які симптоми характерні саме для грипу?

Типові симптоми грипу: лихоманка (підвищення температури тіла), слабкість, озноб, кашель, біль у горлі, нежить або закладеність носа, біль у м’язах або у всьому тілі, головний біль.При ГРВІ ці ж симптоми зазвичай більш м’які, причому найяскравіше виражено саме ураження слизових дихальних шляхів, що проявляється рясним нежиттю або закладеністю носа.

ГРВІ чи грип?

Симптоми і синдроми Грип ГРВІ
Початок раптовий поступовий
Лихоманка як правило рідко
Ломота в тілі як правило невелика
Озноб часто рідко
Чхання час від часу часто
Закладений ніс
час від часу часто
Біль в горлі час від часу часто
Тяжкість або біль в грудях, кашель часто легка, помірна
Головний біль часто рідко

Джерело: https://www.cdc.gov/flu/about/qa/coldflu.htm

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

ГРВІ та грип: як розрізнити?