Як пережити морози?

На Україну насунулись серйозні морози, що будуть найближчі два тижні. Це вам не жарти, -10 чи -15 градусів, можна замерзнути за якихось 40-60 хв. Та що робити, щоб така доля вас не спіткала?

Для цього існують 5 простих правил підбору одягу на мороз.

Не одягайтесь, як капуста. Це старий міф, що потрібно вдягнути побільше різноманітного одягу, та ще й по-грубшого. Найкраще вдягати термобілизну, або ж багатошаровий не грубий одяг. Найважливіше утеплити тіло, адже саме його недостатнє утеплення часто стає причиною відмороження кінцівок. Проте утепляти тіло також потрібно правильно.

Використовуйте три шари одягу:
Основний шар або нижній повинен відводити вологу (тут можна одягнути футболку з довгими рукавами та лосіни чи колготи).
Середній шар – утеплюючий (ось тут в діло підуть бабусині светри і теплі кофти).
Верхній шар або останній – це шар, що повинен захистити вас від вітру і вологи (куртка або пуховик підійдуть найкраще).

Надзвичайно важливо утеплити голову. Окрім звичайної шапки, одягніть ще й капюшон. Він захистить вашу голову від вітру і вологи. Чим краще утеплити голову, тим менше вашому організму прийдеться витрачати дорогоцінної енергії на обігрів. Адже природно, що ваш організм намагається захистити найбільш важливий орган вашого тіла — мозок.

Утепляйте ноги. Щоб ноги не замерзли важливо пам’ятати, що взуття повинне бути на вищій платформі чи підйомі. Окрім цього, у взуття варто вкласти додаткову встілку. Саме вона захистить ваші ноги від холоду з землі, коли ви будете стояти на зупинці громадського транспорту чи гуляти по вулиці. Також варто одягати дві пари шкарпеток. Тут варто використовувати той самий принцип, що й при підборі одягу. Перший шар повинен бути водовідвідним. Найкраще підійдуть викосі бавовняні шкарпетки чи шкарпетки з льону. Друга пара шкарпеток повинна утеплювати ваші ноги. Тобто варто вдягнути теплі махро чи вовняні шкарпетки, при чому чим вони вищі тим краще.

Не забудьте про руки. Руки часто найшвидше потерпають від морозу і найпершою страждає саме шкіра на них. В морози краще забути про модні шкіряні рукавички. Часто вони нічого не гріють, а лише створюють ілюзію ніби ми утеплили руки. То що ж робити? Потрібно одягнути дві пари рукавичок. При чому першою парою має бути прості рукавички “на п’ять пальців”, а поверх них одягніть “варежки”. Таким чином ви утеплите і захистите свої руки.

І пам’ятайте при підборі одягу у вас завжди повинна залишатись можливість вільно рухатись та ходити.

Не мерзніть та утепляйтесь у найхолодніші дні зими разом з нами.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Як пережити морози?