Кому не можна дотримуватися повноцінного посту?

Хворі люди можуть постити з послабленнями! 48-денний піст передбачає утримання від вживання багатьох продуктів. Але якщо відмова від алкоголю нікому не зашкодить, то відмова від м’яса, яке містить необхідні для побудови клітин білок і амінокислоти, вітаміни групи В і залізо, може бути навіть небезпечна для деяких людей. Якщо є необхідність, хворі можуть отримати благословення на послаблення посту.

Що говорить Церква з приводу послаблень під час посту?

Як пояснюють священнослужителі, послаблення дозволені, тому що “неміч сама собою доставляє те, що шукається за допомогою посту, тобто приборкання чуттєвості і бездіяльність плотських пристрастей. І, отже, для немічного не те потрібно, щоб втихомирювати плоть постом, а то, щоб вона не стала зовсім нездатною служити душі”.

Кому заборонено постити?

Лікарі вкрай не рекомендують постити дітям до семи років і літнім людям, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, які мають виразку, гастрит, холецистит, панкреатит, ентерит і багато інших захворювань, годуючим матерям і вагітним жінкам, людям, які нещодавно перенесли операцію.

Кому можна дотримуватися посту з послабленнями?

Постити з обережністю варто людям з артеріальною гіпертонією, серцевою недостатністю. Не рекомендується дотримуватися повноцінного посту тим, хто проживає у важких кліматичних умовах, тим, хто недавно переніс душевну травму або психічне захворювання. У разі інших захворювань необхідно консультуватися з лікарем.

Які послаблення в пост допускаються для хворих і ослаблених людей?

В деякі дні Великого посту дозволено їсти тільки один раз. Як послаблення є чотири-п’ять разів на день, але невеликими порціями.

Крім того, не рекомендується різко починати постити, раптовий перехід від одного виду харчування до іншого буде небажаний і шкідливий для здоров’я.

Для тих, кому не рекомендовано відмовлятися від білка, можна залишити в раціоні в пісні дні яйця і сир як продукти, що містять повноцінні білки. До речі, альтернативою м’ясу в отриманні білка можуть стати гриби і бобові. Іноді в раціоні можна залишати і рибу.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Кому не можна дотримуватися повноцінного посту?