Що таке лихоманка денге, чим вона небезпечна і де нею можна заразитися

Що таке лихоманка денге

Таїланд – один з лідерів напрямків для відпочинку. Туристи люблять цей курорт за непоганий сервіс і відносно недорогу вартість путівок. Однак ця країна не завжди безпечна для мандрівників. Одна із найгірших небезпек у Таїланді – лихоманка денге, що може призвести до коми.

Що таке лихоманка денге?

Це гостре вірусне захворювання. Ще її називають костоломна, суглобова, п’ятиденна, лихоманка жирафів, фінікова хворобоа.

Як нею можна заразитися?

Джерелом інфекції є хвора людина, мавпи і летючі миші. Передачу інфекції від хворої людини здійснюють комарі.

Де найчастіше зустрічається?

Зустрічається переважно в країнах Південної і Південно-Східної Азії, Африки, Океанії і Карибського басейну. Відзначається, що в рік на цю хворобу заражаються приблизно 50 млн людей.

Симптоми лихоманки денге?

Симптоми лихоманки явні. Це висока температура, нудота, висип, головні і поперекові болі, збільшення лімфатичних вузлів. Іноді розвивається геморагічний варіант лихоманки. Це коли через колапс кровоносних судин у людини відбуваються сильні внутрішні кровотечі. Симптоми денге зазвичай з’являються через тиждень після укусу інфікованим комарем. Іноді інкубаційний період становить від двох до чотирьох днів. В окремих випадках до 12 днів.

Які ускладнення можливі при лихоманці денге?

Лихоманка денге може викликати інфекційно-токсичний шок, енцефаліт, менінгіт, привести до розвитку психозу, поліневриту, пневмонії, паротиту та отиту.

Як лікують?

Хворих обов’язково госпіталізують в стаціонар. Призначають болезаспокійливі препарати і антигістамінні (протиалергічні) препарати, вітаміни. Показані строгий постільний режим і рясне пиття.

Якщо ж у людини геморагічна форма захворювання, то призначають інфузійну терапію, введення плазми і плазмозамінників (у важких випадках), глюкокортикоїди (у важких випадках), кисневу терапію і препарати, які підвищують згортання крові.

Як захиститися від лихоманки?

Всім відпочиваючим необхідно користуватися репелентами. У приміщеннях повинні бути додатково встановлені протимоскітні сітки і пологи над ліжками. Одягати максимально закритий одяг. Його також варто додатково обробити засобами від комарів.

Причини спалахів лихоманки денге?

Тривала спека, підвищена вологість і проливні дощі сприяють поширенню комах, які переносять вірус.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Що таке лихоманка денге, чим вона небезпечна і де нею можна заразитися