Вологі серветки: небезпека, що маскується під турботу

Дбаючи про гігієну і чистоту, ми часто використовуємо вологі серветки. Та чи безпечні вони?

Розглянемо вміст звичайної вологої серветки для рук та обличчя:

Демінералізована вода – звичайна очищена водопровідна вода.

Гліцерин – триатомний спирт, використовується в косметиці як зм’якшувальний засіб. У серветці він не може становить якоїсь загрози для здоров’я. Небезпечним гліцерин є тільки у нерозбавленому (чистому) вигляді.

Пропіленгліколь – безколірна в’язка рідина. У чистому вигляді шкідливий для організму – він порушує нормальну роботу печінки і нирок. У невеликих дозах у вологій серветці він небезпечний через провокування алергій, особливо у людей, які мають в анамнезі дерматологічні проблеми (екзема, акне, псоріаз, дерматити). Оскільки пропіленгліколь провокує подразнення слизових дихальних шляхів і очей – важливо, щоб засіб не потрапляв в очі.

ПЕГ-40 гідрогенізована рицинова олія – надає зволожуючий і пом’якшуючий ефект. Отримують з касторової олії, схожий по консистенції на віск. Шкоди від нього немає, а рицинова олія сама по собі має хороші очищуючі властивості.

Бензалконію хлорид – антисептичний лікарський засіб, має також протигрибкову дію. Протипоказами для його застосування є: дерматит, новоутворення на шкірі, відкрита рана. Заборонений в Канаді як токсична речовина.

Кокамідопропіл бетаін – поверхнево-активна речовина, має хороші очищуючі здатності, підвищує в’язкість. Викликає дерматити і сухість, в зв’язку з чим не рекомендовано використовувати людям з сухою шкірою. Американське товариство контактного дерматиту визнало в 2004 році кокамідопропіл бетаїн «Алергеном року».

ППГ-2 метиловий ефір – розчинник, покращує проникнення косметики у шкіру.

Етилпарабен – консервант, провокує контактні дерматити та подразнення слизової оболонки очей. Дослідження негативного впливу цього токсину на організм людини тривають до цього часу.

2-бром-2-нітропропан-1 3-діол (bronopol) – володіє антибактерицидною дією і виступає як консервант. Заборонений в Європі та США, оскільки має явно виражені канцерогенні властивості. Згідно правил користування засобами, у які він додається – допустима тривалість контакту шкіри з цією речовиною – не більше 1 хвилини.

Бромід цетримонія – токсичний консервант. Приймання всередину може викликати смерть. Може викликати подразнення шкіри і очей; впливає на репродуктивну функцію.


Чим замінити таку вологу серветку? Найпростіший вихід – звичайне мило, а якщо нема можливості помити руки з милом – краще залишити руки “брудними”, але не торкатись ними до їжі, носа, очей.

Оцініть статтю
Здоров'я - це просто!
Вологі серветки: небезпека, що маскується під турботу
Чому у бігунів-початківців болять коліна?