Щороку, під кінець зими чи на початку опалювального сезону, в Україні починаються проблеми з постачання газу. І як завжди розпочинаються “Щорічні газові війни” між Україною та Росією.
Цей рік не став винятком, і ось Нафтогаз просить усіх мешканців України економити. Нам потрібно всього 3-5 днів протриматись, щоб плани російського Газпрому провалились. Нас просять зменшити температуру на котлах на 1 градус в день і на 2 градуси в ночі. Та чи це означає, що потрібно 3-5 днів мерзнути? Ні! Заощаджувати газ потрібно розумно: зменшивши потужність опалювальних систем – не обов’язково одягати себе та дітей у 5 светрів та чекати потепління. Варто постаратись втримати вже набуте тепло у своїх домівках.
Тож 5 порад, як втримати тепло у помешканні:
1. Провітрюйте розумно! Під час провітрювання відкривайте повністю вікно та провітрюйте кімнату від 2 до 10 хв. Таким чином, ви випустите на вулицю менше тепла, а ніж під час провітрювання за допомогою привідчинених вікон. У цей спосіб до квартири також потрапить більша кількість повітря з вулиці.
2. Не заважайте теплу рухатись! Не закривайте батареї шторами і не сушіть одяг на них. Це також стосується радіатора у ванній кімнаті. Посушіть свої рушники та одяг в іншому місці. Адже довгі штори, одяг на радіаторах та невдало розміщені меблі забирають близько 20 % усього тепла.
3. Розмістіть теплові екрани! Між батареями та стіною розмістити теплові екрани. Їх можна придбати у багатьох магазинах і вони доволі дешеві. Тепло буде відбиватись від таких екранів і надходити в кімнату. Така проста хитрість заощадить вам до 4% газу та у приміщенні стане на 20% тепліше.
4. Відкривайте двері! Зазвичай на кухні температура повітря на кілька градусів тепліша ніж у кімнатах. Вона зростає під час готування, тож коли всі страви приготовані, а запах вивітрився, можна сміло відкривати двері до кімнат, щоб тепле повітря рухалось по всій квартирі. Інша хитрість — відкриття дверцяток до духовки. Після приготування їжі в духовці тепло, що там знаходиться, більше не потрібне, тож його можна використати для обігріву.
5. Утепляйте свій дім! Оскільки в кінці опалювального сезону не дуже логічно говорити про загальне утеплення будинку чи встановлення нових склопакетів, то найкращою порадою з утеплення буде найпростіша у виконанні. Щільно закривайте двері у під’їзді та до квартири, а при виході на балкон додатково поставте покривало. Це завадить холодному повітрю потрапляти до вашої оселі і відповідно збереже тепло.
Використовуйте ці 5 порад та допоможіть Україні заощадити газ у цьому сезоні!