Як зберегти здоровий спосіб життя в свята

Якщо пустити все на самоплив, свята можуть покласти край всім вашим благим починанням в плані турботи про здоров’я. У такі дні люди часто вдаються до крайніх заходів, забувають про корисні звички (і забивають на тренування), відчувають більше стресу. Так що свята можуть бути якими завгодно, тільки не корисними для здоров’я. Є кілька натуральних продуктів для захисту від небажаних наслідків свят, і я раджу ставитись до них серйозно: добавки для зміцнення імунітету, розчинні харчові волокна, травні ферменти і натуральні снодійні.

Зміцнення імунітету для боротьби із застудою і грипом

Кожен день нас атакують мікроорганізми, які можуть змусити нас захворіти. Але ми не завжди стаємо жертвою мікробів і вірусів, тому що імунітет зазвичай сильніший від мікроорганізмів. Якщо мікроб дуже сильний або імунітет ослаблений стресом, дефіцитом поживних речовин або нестачею відпочинку, може статися зараження.

Щоб захистити організм від застуди та грипу, спочатку треба переконатися, що ви забезпечили свій імунітет всіма життєво необхідними “засобами ведення бою” – повноцінно і правильно харчуєтеся і приймаєте високоефективні комплекси мультивітамінів і мікроелементів. Особливо важливі вітаміни C і E, вітаміни групи B, цинк та селен. Непогано також почати приймати більше вітаміну D. Всі знають, що вітамін С корисний при застуді (для профілактики приймайте 500-1000 мг), але мало хто знає, наскільки важливий вітамін D. Низький рівень вітаміну D в крові підвищує ризик простудних захворювань і грипу. Шкіра людини сама може виробляти вітамін D, взаємодіючи з сонячним світлом, тому очевидно, що взимку у багатьох людей вироблення вітаміну D зі зрозумілих причин знижується. Доповнення раціону вітаміном D дозволить запобігти зимовому зниженню рівня вітаміну D в крові. До того ж, вітамін D, виявляється, функціонує в організмі таким чином, що запобігає зараженню клітин вірусами. Дослідження показали, що прийом добавок з вітаміном D запобігає виникненню респіраторних інфекцій у дорослих і дітей. У зимові місяці більшість фахівців з вітаміну D рекомендують приймати 5000 МО в день дорослим і дітям старше 10 років. Для дітей у віці до 1 року доза становить 1000 МО; для дітей 2-4 років – 2000 МО; а для дітей 4-9 років рекомендована доза становить 3000 МО в день.

Взимку непогано також мати під рукою льодяники з цинком. Тримайте їх у машині або сумці. Є чимало наукових даних, які свідчать про те, що цинкові льодяники скорочують тривалість проявів ГРВІ, а також допомагають від болю в горлі при застуді. Цинк – цінна поживна речовина, необхідна для оптимального функціонування імунної системи. Крім того, цинк володіє спрямованою противірусною активністю. Приймайте льодяники, що містять від 15 до 25 мг елементарного цинку. При першінні в горлі тримайте льодяник у роті до повного розсмоктування. При застуді приймайте кожні дві години в період неспання (до 6 льодяників на день). Не можна приймати льодяники з цинком у високому дозуванні більше семи днів.

Секрет стрункості – розчинні волокна

Хочете насолоджуватися життям під час свят, не набираючи вагу? Якщо так, то ось вам секрет: до або під час прийому їжі приймайте добавку з розчинними волокнами. Вони здатні створювати відчуття ситості, що призводить до різкого скорочення споживаних калорій. До того ж, харчові волокна сприяють зниженню рівня цукру в крові після їжі, тим самим допомагаючи уникнути одного з головних негативних наслідків переїдання – стресу від стрибків цукру в крові.

Якщо перед прийомом їжі випити разом з водою добавку з розчинними волокнами, волокна набухають в шлунку, утворюючи желатинову масу. В результаті сповільнюється спорожнення шлунка, виникає “механічне” відчуття ситості, значно знижується рівень сполук, що викликають апетит, і одночасно з цим пригнічується апетит. У підсумку ви споживаєте менше калорій. Але те, що ви з’їсте менше калорій, не означає, що ви отримаєте менше задоволення від святкової їжі. Навпаки, ваше задоволення не буде затьмарено почуттям провини, – але ж це відмінний компроміс! Приклади розчинних волокон: PGX (поліглікомплекс), гаурова камедь, пектин або навіть сушене лушпиння насіння подорожника. Перед святковим обідом прийміть 3-5 грамів розчинних волокон.

Як уникнути стрибків цукру в крові

Стрес, який ви відчуваєте в свята, поряд зі зміненим графіком їжі і великою кількістю цукру, алкоголю і калорій в цілому може негативно позначитися на рівні цукру в крові. Це може привести до перепадів настрою, підвищеної дратівливості або емоційності. Для боротьби з цими явищами корисно приймати комплекс мультивітамінів і мікроелементів, що постачає організм достатньою кількістю основних незамінних поживних речовин для правильного метаболізму цукру. Особливо важливий мікроелемент хром. Не забувайте приймати його в дозуванні 200-400 мкг в день. Не менш важливі вітаміни групи B, цинк і магній. Необхідно приймати ці важливі нутрієнти в обсязі 100% рекомендованої норми споживання (РНП).

Травні ферменти для підтримки травлення при надмірному переїданні

Ще одна корисна добавка, яку бажано мати під рукою в свята, – якісний препарат з травними ферментами. Кожен раз при переїданні порушується нормальне травлення. Якщо це станеться, вам потрібні будуть додаткові травні ферменти, інакше проблем чи дискомфорту не уникнути. Травні ферменти виділяються організмом для розщеплення їжі і засвоєння поживних речовин, необхідних для виробництва енергії та інших біологічних процесів. При стресі або переїданні достатня кількість ферментів часом не виробляється, що може привести до газоутворення, здуття живота і розладу шлунка. Прийом добавок з травними ферментами допоможе подолати нестачу ферментів аналогічно тому, як прийом додаткового гормону щитовидної залози або інсуліну допомагає, коли організм не виробляє достатню кількість гормону. Вибирайте надійний бренд і дотримуйтесь інструкцій на етикетці.

Протидіємо згубному впливу свят на якість сну

У свята порушення сну можуть стати реальною проблемою. Іноді сон страждає через стрес, іноді через переїдання і інші надмірності, а іноді поганий сон може стати наслідком змін у повсякденному житті людини. Незалежно від причин я рекомендую приймати природне снодійне, яке допоможе вам максимально поліпшити якість сну. Шукайте комплексний препарат з мелатоніном, 5-гідроксітріптофаном (5-HTP) і L-теаніном. Спільна дія цих трьох компонентів дозволяє скоротити час, необхідний для засипання, і зменшити кількість нічних пробуджень. Що й казати, багатьом цей природний засіб в свята дуже стане в нагоді.

Не забувайте одиноких

У свята у багатьох людей гостро постає проблема самотності. Проявіть чуйність і згадайте про тих, хто буде радий увазі або потребує вчинку, здатного підняти настрій на цілий день. Від цього тепло на душі стане не тільки у них, але і у вас теж.

Ця стаття була написана доктором Майклом Мюррей, одним з провідних авторитетів в області натуральної медицини. Протягом останніх 35 років, доктор Мюррей займався складанням великої бази даних оригінальних наукових досліджень медичної літератури. Він особисто зібрав понад 65000 статей з наукової літератури, які забезпечують переконливі докази ефективності дієти, вітамінів, мінералів, трав і інших природних способів підтримки здоров’я і лікування захворювань. Саме з цієї базою даних, що постійно збільшується, доктор Мюррей дає відповіді на питання по здоров’ю та лікування на сайті DoctorMurray.com. Відвідайте iHerb сторінку доктора Мюррея натиснувши тут.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Як зберегти здоровий спосіб життя в свята