Gauranga (ГО-РА-АН-ГА) – що означає слово, яке найчастіше повторюють на днях йоги у Львові 2016

Неможливо не звернути увагу на це слово, яке часто називають мантрою або пранаямою. Про значення Gauranga (Гораанга або Гооранга) – поговоримо у цій статті.

1. Мантра.

Якщо запитати інструктора, що таке мантра, можна почути у відповідь приблизно таке тлумачення: “Слово “мантра” походить від двох слів на санскриті: “манас” – розум і “траі” – захищений, звільнений – мантра означає звільнення від розуму”.

  1. Мантра – священна думка або молитва (БКС Айенгар).
  2. Мантра – священний гімн в індуїзмі та буддизмі, що вимагає точного відтворення звуків, його складових … Священні тексти містять безліч великих мантр, найвеличнішим з яких є слово «Ом» … Мантри — це звуки мови Всесвіту … (Вікіпедія)
  3. Мантра – це молитва на санскриті (спрощене тлумачення)

Ось найбільш відома, першочергова та важлива мантра:

  • Ом (Оум) – основний “космічний” звук, часто інтерпретується як символ божественної тріади Брахми, Вішну та Шиви. У відповідності з ведичним вченням вважається, що звук “Ом” був першим проявом ще не проявленого Брахмана, що дав початок нашому всесвіту, який у свою чергу виник від вібрації, викликаної даним звуком.

Більшість мантр починаються саме звуком “Ом”, складаються як правило з декількох слів і мають за мету або прославити певного бога, або практичну ціль – покращити здоров’я або добробут, заспокоїти психіку, попросити про успіх у справі чи захист та інше.

Приклад мантри для прославлення бога Вішну:

Ом Вішнаве Намаха
(мій уклін Вішну)

Для прославлення бога Ганеші:

Ом Гам Ганапатайя Намах
(вважається головною мантрою богу Ганеші, дарує чистоту намірів, вдачу у бізнесі)

Для прославлення бога Шиви:

Ом Намах Шивая
(прямий переклад – поклін тобі Шиво, проте про її зміст та значення написані томи досліджень)

Мантра “Гораанга”- дещо не традиційна, адже саме слово означає “Золототілий” і є одним з імен Крішни в пуранічній літературі індуїзму, а в гаудія-вайшнавізмі – це одне з імен засновника цієї традиції Чайтаньї Махапрабху, який за описом мав шкіру золотистого кольору. Кришнаїти поклоняються Чайтанії як об’єднаній аватарі Радхі та Крішни та вважають, що будь-хто, хто почує або проговорить ім’я “Гораанга” буде благословенний щастям та удачею.

2. Пранаяма.

Звернемось до книги БКС Айенгара “Йога Діпіка” – розділу про пранаями, з якого коротко дізнаємось про:

  • Уджайі пранаяма – голову нахиляємо, підборіддя у Джаландхару Бандху, повний вдих та видих, затримуємо на 1-2 секунди, …
  • Наді Шодхана пранаяма – дихаємо по черзі ніздрями …
  • Бхастріка пранаяма – повітря втягується та випускається із зусиллям, …
  • Шиталі пранаями – скручуємо язик у трубочку, остуджуємо організм, …

“Гораанга” – схоже на пранаяму – циклічне повне дихання, найближче до віломи пранаями – коли між кожними 3 секундами вдиху і видиху робиться затримка дихання на 2 секунди.

3. Поклоніння.

Всесвітньо відомий знавець вед, ведичного вченого Балакхілья Дас у Львові почав лекцію з Гооранга? Чому саме Гооранга? Можливо, це щось важливіше, ніж просто мантра або пранаяма, адже якщо проводити аналогію з, наприклад, християнськими зустрічами, то вони починаються з найважливішого – з молитви до Бога… Як просто мантра чи просто пранаяма може бути настільки важливою?

Сам Балакхілья Дас назвав це і “мантра” (… в пакетиках, які ви отримали, є дві карточки з мантрами… ), і “пранаяма” (… техніка теж дуже проста. Це техніка дихання. Можливо, ви чули про пранаяму у вченні йоги… це найвищий рівень пранаями … ).

Якщо припустити, що “Гораанга” – це одне з імен засновника традиції гаудія-вайшнавізму Чайтаньї Махапрабху (1486-1533), тоді виходить, що промовляючи “Гораанга” ми окрім медитації і пранаями, прославляємо того, хто у Гаудія-вайшнавізмі є більшим за Бога (за інформацією з сайту haribol.ru) – засновника даної течії (за Гаудія-вайшнавізмом він є інкарнацією Радхі (одна з жіночих форм Бога в індуїзмі) та Крішни (одна з форм Бога в індуїзмі, восьма аватара Вішну) в одному лиці). Послідовники гаудія-вайшнавізму поклоняються Чайтаньї Махапрабху як втіленню Бога на землі. Іншими словами, він – сам бог, що зійшов на землю 500 років тому…

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Gauranga (ГО-РА-АН-ГА) – що означає слово, яке найчастіше повторюють на днях йоги у Львові 2016