Техніка йогічної чистки Шанк Пракшалана

Йога і здоров’я – поняття нероздільні. Неможливо бути йогом і хворіти, як не можна мати міцне здоров’я без регулярних чисток організму. Твоє тіло, як будинок, має потребу в регулярному прибиранні! Шанк Пракшалана – єдина в своєму роді, послідовна і м’яка методика очищення за допомогою солоної води і 5 асан, виконати які під силу навіть новачкові. Очистити травну систему настільки глибоко не зможе навіть найефективніший проносний засіб!

Домашнє, м’яке і ефективне очищення кишківника солоною водою і стимуляція його роботи асанами – чудодійна методика! З наставником або поодинці, її повинні випробувати всі. Під час виконання – важливо дотриматись всіх умови!

Шанк Пракшалана – користь для організму

 • Найголовніший ефект – повне очищення організму від шлаків, токсинів, отрут і фекальних відкладень, які перешкоджають нормальній роботі шлунково-кишкового тракту.
 • Покращення стану при алергічних захворюваннях, особливо помітний ефект після 2-3 процедур.
 • Поліпшення травлення, нормалізація стільця, позитивний вплив на жовчний міхур і печінку.
 • Посилення захисних сил організму, підвищення імунітету, позбавлення від простудних захворювань.
 • Позбавлення від шкірних захворювань, таких як вугрі, акне, фурункульоз.

Підготовка до процедури

 • Напередодні ввечері, перед процедурою, віддай перевагу легкій нежирній їжі, а вранці відмовтеся від виконання будь-яких асан і вживання будь-якої їжі і рідини.
  Погодні умови для проведення Шанк Пракшалани повинні бути комфортними.
 • Якщо дуже холодно або занадто душно – краще перенеси процедуру.
 • Вся процедура, з урахуванням асан і відпочинку, займає повних 2 дні. Тому доцільніше проводити очищення під час відпустки або у вихідні, щоб отримати максимальну користь.
 • Заздалегідь підготуйте 4-5 літрів теплої, підсоленої води (2 чайні ложки морської солі на 1 літр води), вивчіть асани, які будете практикувати, і підготуйся морально – настрій має бути легким і безтурботним.

Техніка виконання

Швидко випийте 2 склянки теплої підсоленої води. Намагайтеся не зволікати! Відразу після цього пристайте до виконання 5 асан очищення – Тадасани, тірьяка Тадасани, Каті Чакрасани, Тірьяка Бхуджангасани, Ударакаршанасани (техніка їх виконання описана нижче).

Тадасана

Тадасана
© Depositphotos

Станьте на ноги, руки підняті над головою, долоні спрямовані вгору, погляд спрямований в точку на горизонті. Постарайтеся максимально витягнутися всім тілом вгору, руки випрямлені, пальці в замку. Встаньте навшпиньки, продовжуючи тягнутися вгору. Затримайтеся в такому положенні на наскільки секунд, потім опустися на п’яти, розслабте руки і знову повторіть асану.

Тірьяка Тадасана

Тірьяка Тадасана
© Depositphotos

Принцип другої асани такий самий, однак, витягнувшись на пальчиках, тягніться не вгору, а зробіть повільний нахил корпусу спочатку вправо, потім вліво. Постарайтеся згинати тулуб вище пояса. Повторіть цикл кілька разів.

Каті Чакрасана

Каті Чакрасана

Встаньте прямо, ноги на відстані 30 см одна від одної, розслаблені руки опустіть вздовж тулуба. Розверніться всім тулубом вправо, обхопивши руками корпус (права рука знаходиться за спиною, а ліва лежить на правому плечі). Руки і спина максимально розслаблені. Повторіть те ж саме в ліву сторону, трохи відпочиньте і знову повторіть асану.

Тірьяка Бхуджангасана

Тірьяка Бхуджангасана
© Depositphotos

Ляжте на підлогу, обличчя дивиться вниз, пальці впираються в підлогу. Випрямте руки, голову із плечима підніміть над рівнем підлоги, одночасно розкриваючи спину вправо. Погляд спрямований на п’яту лівої ноги, спина повністю розслаблена.

Затримайтеся в такому положенні на секунду, потім неспішно поверніться у вихідне положення і виконайте це ж саме, розгортаючи спину вправо. Зробіть стільки повторень, скільки зможете.

Ударакаршанасана

Ударакаршанасана

Сядьте навпочіпки, ступні на відстані 50 см одна від одної, долоні впираються в коліна. Розверніться вправо, притискаючи ліве коліно до підлоги. Постарайтеся максимально повернути і спину, і голову, направивши погляд поверх правого плеча. Затримайтеся в такому положенні на секунду, потім поверніться у вихідну позицію. Зробіть 5-8 повторень. Якщо складно утримати рівновагу, можна сісти біля стіни.

Після виконання асан випийте ще 2 склянки води і знову виконайте асани (по 8 повторень кожну). Знову повтори цикл, випивши води і виконавши асани. Тепер потрібно відправитись до вбиральні, навіть якщо немає явних позивів. Сходити в туалет, ні в якому разі не напружуючись. Неважливо, випорожниться кишечник чи ні.

Продовжуйте діяти за тим же алгоритмом: пийте воду в тій же кількості, повторюйте асани і відвідуйте вбиральню – і так аж до завершення всієї процедури. Через якийсь час кишечник почне опорожняться.

Під час першого випорожнення стілець зазвичай твердий. Через деякий час стілець стає все рідкіший. Продовжуйте пити і виконувати асани, поки рідина, що виділяється з кишечника, не стане абсолютно чистою.

Заключний етап – Кунджал Крійя. Випийте 2 склянки води, після чого викличте блювоту, натиснувши на основу язика пальцями. Ця процедура допоможе закрити сфінктер шлунка.

Рекомендації після чистки

 • Після закінчення процедури може мучити спрага, але пити протягом 3-4 годин після очищення ні в якому разі не можна!
 • Дайте організму відпочити протягом 45 хвилин. Не потрібно спати, просто посидьте в повній тиші, подаруйте травній системі заслужений відпочинок.
 • Ймовірно, під час відпочинку вам доведеться відвідати туалет з метою видалення води, що залишилася в кишечнику. Турбуватися не варто, це цілком нормально.
  Через 45 хвилин після процедури з’їште рис з топленим вершковим маслом (гі), можна додати трохи сочевиці. Рис прекрасно засвоюється, сочевиця заряджає енергією, а масло гі обволікає кишечник, створюючи захисний шар.
 • Після прийому їжі намагайтеся не спати протягом 3 годин, інакше млявість, сонливість і головний біль вам забезпечені. Відпочивайте, нічого не робіть, перебувайте у фізичному і розумовому спокої. Через 3 години можна лягти спати, якщо виникне бажання.
 • Дотримуйтеся дієти протягом декількох тижнів після процедури. Не їжте м’ясну їжу, кислі фрукти, уникайте гострого, солоного, молочні продукти, чай, каву і будь-які рідини крім води. Виключити варто і алкоголь з тютюном. Головне – дотримуватися простої, легкої, масляної дієти. Ніяких солодощів і хімічних добавок!

Чистка кишечника солоною водою – процедура, яку можна проводити кожні 6 місяців, якщо немає явних протипоказань. Шанк Пракшалана – техніка повного тілесного перетворення і акуратного очищення, яка здатна повністю оздоровити організм і поліпшити самопочуття.

Пам’ятайте, що організм – притулок душі, хіба може бути в ньому брудно? Обов’язково спробуйте йогічну методику очищення, дотримуючись усіх правил. А якщо не впевнені у власних силах, скористайся консультацією досвідченого інструктора.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Техніка йогічної чистки Шанк Пракшалана