Подорожувати, особливо з країни в країну, дуже весело! А джетлаг, який майже завжди цьому сприяє? Це вже не так весело. Джетлаг або розлад біоритмів через зміни часових поясів – це реальна проблема, яка може до такої міри порушити ваш режим сну, що виникне ризик для здоров’я. Причому це може статися навіть при зовсім невеликій різниці в часі.
Джетлаг може створити особливо багато проблем, якщо ви подорожуєте з маленькими дітьми, для яких режим дня стоїть на першому місці. Будучи мамою, за багато років я зрозуміла, що якщо у моїх дітей порушився режим сну, то сімейний відпочинок може перетворитися на справжній кошмар. Тому я б хотіла нагадати мамам і татам, що коли їх дитина стрибає по ліжку в готелі в 10 вечора, тому що в цей час вдома 3 година дня, то їх власний сон теж страждає, а їм все одно потрібно бути бадьорими і повними сил на наступний день, коли малюків буде дуже складно підняти з ліжка.
Це може здаватися абсолютно нешкідливим, і ви дійсно з часом звикнете і повернетеся до звичного зручного режиму сну, але поки цього не сталося, ви (або ваше здоров’я) не повинні страждати. Ось деякі секрети підтримки здоров’я в період боротьби з джетлагом і мінімізації його впливу.
Якомога краще виспіться перед поїздкою
За місяць до великої поїздки почніть ретельно стежити за тим, скільки ви спите щоночі. Підказка: Ви повинні спати не менше як 8 годин кожні 24 години. Якщо ви недавно стали мамою, можливо це буде не 8 годин поспіль (або взагалі не 8 годин, давайте будемо чесними), але яким би напруженим не був ваш графік, намагайтеся перед поїздкою спати якомога більше. Тоді у вас буде більше шансів уникнути побічних ефектів джетлага.
Візьміть з собою мелатонін
Щоб відчути сприятливий вплив мелатоніну на сон, необов’язково мандрувати з країни в країну! Ваш організм вночі сам природним чином виробляє мелатонін, але коли ваш внутрішній годинник порушений, то організм не виробляє мелатонін в потрібний час. Це легко виправити, приймаючи харчову добавку з мелатоніном. Мелатонін не тільки скорочує час, необхідний на засинання, а й допомагає вам спати довше. Також він подовжує фазу швидкого сну (це фаза глибокого сну, коли ви бачите сни). Маленьким дітям спробуйте давати сік черешні, в якому міститься натуральний мелатонін. Дослідження, опубліковане в журналі European Journal of Nutrition, показало, що вживання соку черешні значно збільшує тривалість і якість сну.
За вечерею замовляйте страви, багаті на триптофан
Цей біохімічний прекурсор серотоніну допомагає вам підтримувати здоровий режим сну, навіть коли ваш внутрішній годинник не синхронізований. Коли ви будете вечеряти, неважливо, чи буде це через кілька годин після приземлення або на наступний день, замовляйте страви, багаті на триптофан, наприклад, креветки, лосось, індичку, квасолю і горіхи – такі як мигдаль, волоські горіхи, кешью і арахіс.
Натирайте ступні магнієвою олією
Можливо це здасться дивним, але хороший масаж ступень магнієвою олією – це відмінний спосіб допомогти собі (дітям) підготуватися до сну. Магній природним чином розслабляє м’язи, тому це не тільки дозволяє вам скинути фізичне напруження, пов’язане з поїздкою, але і сприяє спокійному і міцному сну. Мені подобається перед сном масажувати ступні моїх дітей з невеликою кількістю магнієвої олії. Це заспокійливий ритуал перед сном, який ми всі смакуємо. Після нанесення олії потрібно почекати 10-20 хвилин, а потім змити її вологою м’якою мочалкою. Деякі діти відчувають від цієї олії поколювання або печіння, це може бути пов’язано з чутливістю шкіри або дефіцитом магнію. Якщо це відбувається, просто розведіть олію водою. Або спробуйте використовувати магнієвий лосьйон, який не такий концентрований як олія.
Ця стаття була написана доктором Тез Батія, сертифікованим лікарем, спеціалістом з інтегративної та невідкладної медицини, педіатрії та профілактичної терапії, є експертом в сфері жіночого здоров’я, зниження ваги, гормонального балансу і харчування. Вона є автором бестселерів “Супержінка RX” ( “Super Woman RX”) і “21-денна програма по зміцненню живота” ( “21-Day Belly Fix”). Проблеми з власним здоров’ям в її 20-річному віці разом з некоректною системою охорони здоров’я надали мотивації лікарю Тез для пошуку альтернативного визначення здоров’я і здорового способу життя. В молодості вона хворіла і не отримувала відповідей на свої питання, що змусило її шукати допомоги для лікування її проблем по здоров’ю. Вивчаючи різні системи медицини, включаючи Китайську медицину, акупунктуру і аюрведу, вона знайшла багато інформації, яка ще не видавалася в звичайних медичних школах. Це привело її до відкриття відомої практики – CentreSpring MD. Сьогодні доктор Тез і її команда працюють невпинно в пошуку причин основних проблем зі здоров’ям, поєднуючи різні методи лікування, включаючи інтегративну, функціональну, китайську і холістичну медицини.
Зображення та текст з сайту https://ua.iherb.com/blog/tips-for-staying-healthy-through-jet-lag/603