Щоб не замерзнути: комфортна температура для катання на лижах

Якщо ви вирішили насолодитись останніми холодними днями зими і покататися на лижах або ковзанах, найкраща погода для цього – це відсутність снігопаду та сильного вітру.

Зима в повній мірі вступила в свої права. Це означає, що настав час діставати лижі, ковзани, сноуборди, санки, без яких неможливо уявити активний відпочинок в цю пору року. Але багато молодих батьків мають питання: за якої погоди можна кататися на лижах і ковзанах, а коли краще залишитися вдома. Нижче даємо інформацію про температурний режим для різних вікових груп.

В яку погоду краще всього кататися на лижах?

На думку медиків, дорослі і діти від 10 років і старше можуть без побоювання відправлятися кататися на лижах і ковзанах, якщо на вулиці не холодніше -15 градусів, сонячно і немає вітру. Якщо на вулиці буде холодніше, прогулянка вже не принесе належного задоволення, та й лижі будуть їхати гірше.

Дітям до 10 років рекомендована температура для активного спорту: не нижче -13 градусів – у сонячну та безвітряну погоду.

При помірному вітрі і високій вологості, які посилюють відчуття холоду, температурний поріг складає -10 …- 12 для старшокласників і дорослих і -5 градусів для молодших школярів.

Нехтувати цими нормами небажано: активні рухи на морозі чреваті переохолодженням і обмороженням відкритих ділянок тіла, а для тих, хто займається інтенсивно, – застудами, бронхітами і навіть бронхіальну астму.

А на ковзанах?

Найоптимальніша температура для катання на ковзанах -3 …- 10 градусів. Можна прийти на лід і в більш холодні дні, але тільки катання буде недовгим або вам доведеться робити чайні паузи в теплій роздягальні.

Як одягнутися, щоб не захворіти?

Для того, щоб не захворіти, важливо правильно одягнутися. У морози, збираючись на каток або лижну базу, надіньте термобілизну. Другий шар – це сорочка з натуральних тканин. Третій шар – вовняний светр, спортивні штани, светр і куртка з тканини, яка захищає від вітру. Не забудьте вовняні шапочку, рукавиці і шкарпетки.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Щоб не замерзнути: комфортна температура для катання на лижах