Догляд за шкірою в залежності від типу шкіри

Визначення типу шкіри може здатися складним і заплутаним, але насправді цю систему дуже легко зрозуміти.

Шкіра або епідерміс – це найбільший орган в організмі, що складається з великої кількості шарів. Епідерміс містить різні види клітин, сальні залози і волосяні фолікули, причому робота всіх цих елементів і визначає, наскільки у людини буде здоровий колір обличчя. Використання відповідних засобів по догляду за шкірою допомагає поліпшити зовнішній вигляд шкіри і зробити її м’якшою. З іншого боку, невідповідні засоби по догляду за шкірою можуть подразнювати, погіршувати її зовнішній вигляд або викликати висип.

Ось п’ять основних типів шкіри: нормальна, жирна, суха, комбінована і чутлива. У всіх тип шкіри є щось спільне, але при цьому кожен тип має свої особливості, що вимагають окремої уваги.

Нормальна шкіра

Нормальний здоровий колір обличчя, шкіра не буває маслянистою на дотик і не має сильного блиску. Пори звичайного розміру, не виділяються на поверхні шкіри, однак часом виникає невелика сухість шкіри або розтріскування. Мало дефектів і подразнень, а поверхня шкіри в цілому має рівномірний тон.

Нормальна шкіра, тим не менш, вимагає належного догляду для збереження молодого і здорового вигляду. Важливо пам’ятати, що шкіра змінюється протягом місяця в зв’язку з коливаннями рівня гормонів. Також її стан змінюється в літні місяці через збільшення часу перебування на сонці. Крім того, на здорову шкіру можуть значно вплинути такі події як вагітність або менопауза.

Догляд за нормальною шкірою

Один з кращих способів підтримувати здоров’я шкіри – це дотримуватися здорового харчування і при необхідності приймати добавки. Спробуйте комплексну формулу для волосся, шкіри і нігтів. Знайдіть собі ту, яка забезпечує нутрієнти, що підтримують вироблення колагену, який є ключовим фактором росту здорових клітин шкіри. Переконайтеся, що ви приймаєте в достатній кількості вітамін C з їжею, оскільки цей нутрієнт дуже важливий для здоров’я і зовнішнього вигляду шкіри.

Жирна шкіра

Жирна шкіра має сальну поверхню з посиленим блиском, це проблема, з якою часто стикаються і тінейджери, і дорослі. Ще одна ознака жирної шкіри – часта поява акнеподібних висипань. Жирна шкіра часто обумовлена генетичним фактором. Іншими причинами можуть бути гормональний дисбаланс або помилки в харчуванні, зокрема, вживання великої кількості цукру і простих вуглеводів.

При жирній шкірі сальні залози виробляють надмірну кількість шкірного сала – це олієподібна рідина, що постійно повільно виходить назовні з епідермісу і зволожує поверхню шкіри, зберігаючи її м’якою і зволоженою.

Також надлишкове вироблення шкірного сала можуть викликати гормони, такі як андрогени. При надлишковому виробленні шкірного сала пори можуть легко закупорюватися його надлишками, викликаючи чорні і білі вугри, а також гнійники. В результаті пори можуть здаватися більшими, ніж зазвичай, або бути більш помітними, оскільки вони розширюються для виведення шкірного сала.

Догляд за жирною шкірою

На перший погляд може здатися, що видалення шкірного сала агресивними підсушуючими засобами, зокрема, що містять бензоілпероксид – це найкращий спосіб догляду за жирною шкірою, але насправді це не так. У цих ситуаціях організм може ще більше збільшувати вироблення шкірного сала, щоб компенсувати вплив підсушуючих засобів.

Правильний спосіб догляду за жирною шкірою – це забезпечення рівномірного відтоку шкірного сала через всі шари шкіри. Дуже важливу роль відіграє м’яке відлущування, оскільки воно дозволяє видалити застряглі відмерлі клітини шкіри, здатні викликати висипання. Пам’ятайте, що процес очищення повинен бути м’яким і ніжним. Не використовуйте жорсткі мочалки або скраби з гострими частинками, так як це призведе лише до хворобливості шкіри і почервоніння обличчя.

Тим, хто бореться з масивними висипаннями, слід крім коригування способів очищення обличчя перевірити свій раціон харчування. Рекомендується уникати продуктів, багатих жирами, крохмалем і цукрами, таких як піца, гамбургери, картопля фрі, морозиво, цукерки і смажені страви. Дуже корисно пити 8-10 склянок води в день для зволоження тіла і вимивання забруднень зсередини.

Засоби, рекомендовані для жирної шкіри

Людям з жирною шкірою і забитими порами рекомендується використовувати м’які очищуючі засоби. Щоб уникнути агресивних компонентів, знайдіть засіб, що не містить парабенів і ароматизаторів.

Суха шкіра

Для сухої шкіри часто характерні лущення і почервоніння. Вона може бути неприродно щільною, і на ній можуть бути більш помітні зморшки. Шкіра такого типу може старіти швидше, ніж шкіра всіх інших типів.

Суха шкіра за властивостями прямо протилежна жирній. Нижній шар епідермісу не виробляє шкірне сало в потрібних кількостях. Навіть якщо може здатися, що шкірі не вистачає води, змочування водою насправді висушує її ще більше. Шкіра цього типу потребує правильного зволоженні для регідраціі сухих клітин.

Суху шкіру дуже важливо правильно очищати. Мертві клітини необхідно м’яко відлущувати, щоб живі клітини шкіри могли отримувати необхідну їм вологу. Корисно використовувати гарний м’який очищаючий засіб для нормальної та сухої шкіри, який зможе збалансувати кількість вологи в шкірі.

Комбінована шкіра

Жирна та суха, нормальна і чутлива, жирна і нормальна: Можливі всі ці поєднання (і багато інших), так як у людей шкіра не завжди володіє однаковими властивостями на всіх ділянках. У більшості людей комбінована шкіра, різні ділянки якої схильні до різних проблем. Шкіра підборіддя, носа і чола часто буває більш жирна, так як там більше активних сальних залоз, в той час як щоки можуть бути сухими і лущитись.

Використовуйте два зволожуючих засоби

Після того, як ви ретельно очистили шкіру обличчя, нанесіть на проблемні зони два різних зволожуючих засоби. На чутливих ділянках використовуйте легку мигдальну олію для живлення шкіри і регулювання ступеня зволоженості. Спробуйте знайти засіб без парабенів і фталатів, здатних закупорювати пори.

Жирні ділянки шкіри вимагають окремого засобу, і для них добре підходить лосьйон або зволожуючий засіб з чайним деревом. Цей вид м’якого зволоження дозволить наситити шкіру вологою, не викликаючи підвищеної жирності, таким чином, це може поліпшити зовнішній вигляд шкіри.

Чутлива шкіра

Чутливою шкірою може бути і суха, і змішана, і жирна шкіра, але для неї характерні часті почервоніння і подразнення. У людей може виникати алергія на різні компоненти засобів по догляду, в результаті чого можуть з’являтися подразнення, а також у деяких людей є таке захворювання як екзема. Таким людям дуже важливо вибирати засоби, що не містять барвників, ароматизаторів, добавок і агресивних хімікатів.

Дерматологи використовують спеціальну шкалу для класифікації, щоб допомогти людям з чутливою шкірою вибрати необхідний тип засобів по догляду. Наукові дослідження показують, що цей тип шкіри швидше обгоряє, а різна ступінь пігментації може поєднуватися з посиленими висипаннями.

Ознаки подразнення, почервоніння і висипань:

Для боротьби з почервоніннями і подразненнями чутливих зон може бути корисно використовувати губку для чутливої шкіри обличчя.

Зволожувати чутливу шкіру так само важливо, як жирну або суху. Знайдіть продукт, який не містить ароматизаторів, досить м’який для шкіри обличчя і шиї, який можна використовувати кілька разів в день.

Висновок про всі типи шкіри

При виборі засобів для догляду за шкірою, важливо визначити свій тип шкіри. При використанні відповідних засобів для догляду без агресивних хімікатів, можна домогтися здорової і красивої шкіри.

Зображення та текст з сайту: https://iherb.co/kxWw6oaN

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Догляд за шкірою в залежності від типу шкіри