Інгредієнти, яких слід уникати в косметиці

Токсини в косметиці

Мило, лосьйони і косметику люди використовують щодня. Так як ці засоби наносяться безпосередньо на шкіру, вони можуть впливати на здоров’я значніше, ніж ви думаєте.

При використанні деяких косметичних засобів люди піддаються впливу небезпечних хімікатів, що негативно впливають на шкіру. Без належного дослідження буває дуже складно зрозуміти, безпечний той чи інший продукт, чи ні. Навіть якщо який-небудь засіб виглядає натуральним, в його склад все одно можуть входити шкідливі інгредієнти. Купуючи косметичні засоби, важливо перевіряти, що вони не містять проблемних інгредієнтів.

Небезпечні токсини

Можливо, найбільша проблема при використанні косметичних засобів – це небезпека зазнати впливу небезпечних токсинів. В Європейському Союзі заборонені вже тисячі небезпечних хімікатів, в той же час як в Україні таких заборон практично не існує. В результаті такої відсутності регулювання споживачі піддаються впливу цілого ряду шкідливих для здоров’я речовин і токсинів.

Наприклад, деякі інгредієнти традиційних косметичних засобів є канцерогенами. Такі речовини, як формальдегід, що містяться у більшості поширених косметичних засобах. Формальдегід запобігає зростанню бактерій в продукті в проміжках між використанням. Однак формальдегід пов’язаний з декількома видами хронічних захворювань. Виробники косметичних засобів прагнуть заспокоїти клієнтів, що вміст канцерогенів в їх продукції дуже низький і не перевищує безпечний рівень. Можливо, кожен окремий продукт і не містить достатньо канцерогенів, щоб людина відразу захворіла, але постійне нанесення канцерогенів на шкіру протягом усього життя може чинити негативний вплив.

Ще одна зростаюча причина для занепокоєння, пов’язана з косметичними засобами, – це хімікати, що порушують гормональний баланс. Багато синтетичних хімікатів, які використовуються в косметичних засобах, дуже схожі на природні гормони. Це призводить до різних збоїв в організмі. Регулярне нанесення косметичних засобів, що містять речовини, що впливають на гормональний баланс, може привести до порушення природного балансу речовин в організмі.

Одні з найпоширеніших токсинів, що входять до складу багатьох косметичних засобів – це парабени. Цей вид консервантів може викликати проблеми, так як вони легко засвоюються через шкіру. Проникнувши в організм, парабени імітують натуральні естрогени. Це може вплинути на репродуктивний цикл людини.

Косметичні засоби містять так багато небезпечних хімікатів, що може бути дуже складно знайти засоби без небезпечних інгредієнтів. Так само, як і у випадку з продуктами, один з найпростіших способів уникнути небезпечних токсинів в косметичних засобах – читати склад, зазначений на етикетці. По можливості вибирайте засоби з повністю натуральними інгредієнтами, які можна ідентифікувати, а також шукайте засоби, що не містять парабенів. Витратьте небагато часу і знайдіть інформацію про невідомі вам хімікати, щоб зрозуміти, чи не шкідливі вони. Багато компаній гордо заявляють, що їх продукція не містить формальдегіду і парабенів, проте якщо уважніше вивчити список інгредієнтів, можна побачити, що ці засоби містять феноксіетанол, бронопол і інші інгредієнти, що володіють таким же токсичним впливом.

Інгредієнти, що не випробовувалися на тварин

Найбільші косметичні компанії використовують засоби, які тестуються на тваринах. Тому дивно складно знайти засоби, які не проходять цей процес. Навіть якщо на етикетці вказано, що продукт «не випробовували на тваринах», в його склад все одно можуть входити інгредієнти, які піддавалися таким випробуванням. Зараз не існує законів, що забороняють тестування на тваринах, тому дуже складно з’ясувати, тестувався той чи інший засіб на тварині, чи ні.

Багато заяв про те, що продукт не тестувався на тваринах, говорять лише про те, що таким тестам не піддавався готовий продукт. Компанії можуть тестувати на тваринах лише окремі інгредієнти. Оскільки виробники знають, що більшість людей не схвалюють тестування на тваринах, вони іноді використовують методи, що вводять в оману, приховуючи інформацію про те, тестувався той чи інший засіб на тваринах, чи ні.

Незважаючи на заяви деяких косметичних компаній, у тестуванні на тваринах є безліч відмінних альтернатив. Можна знайти безпечні для людей засоби, які при цьому не вимагають жорстокого поводження з тваринами. Однак тестування таких засобів зазвичай коштує дорожче, і багато компаній не хочуть знижувати свої прибутки. Замість цього вони знаходять способи так чи інакше продавати продукцію, яка тестується на тваринах.

Коли споживач вирішує використовувати тільки продукцію, яка не тестується на тваринах, може виявитися складно знайти те, що потрібно. Краще за все шукати бренди, відомі своїм етичним підходом і не використанням продуктів тваринного походження, і купувати їх продукцію. Щоб дізнатися, чи містить той чи інший засіб інгредієнти, які тестувалися на тваринах, можна скористатися сайтами типу Leaping Bunny.

Агресивні речовини та інгредієнти

Коли мова йде про косметичні засоби, існує безліч інгредієнтів, які не обов’язково токсичні або небезпечні. Однак і деякі нетоксичні речовини не завжди ідеально підходять для догляду за шкірою. Все, що порушує природний баланс шкіри, може врешті-решт призвести до сухості шкіри, вугрів або інфекцій. Історично засоби для догляду за шкірою були спрямовані на те, щоб агресивно видаляти зі шкіри жир або бруд, після чого наносилися жирні лосьйони, щоб компенсувати вплив агресивного мила. Експерти по догляду за шкірою починають розуміти, що більш м’який підхід значно ефективніший.

Ще дуже важливо перевіряти pH-рівень косметичних засобів. Шкіра від природи має слабокислотну реакцію, її pH-рівень становить 4-5. Це уповільнює ріст бактерій і зберігає здоров’я шкіри. Традиційні види мила часто мають дуже лужну реакцію, а багато звичайних основ, лосьйони та інші продукти також мають слаболужну реакцію. Лужне середовище порушує кислотно-лужний баланс шкіри, в результаті чого виникають різні види вугрової висипки і інфекції.

Але зміна рівня pH – не єдина проблема, яку викликають агресивні інгредієнти. Вони часто позбавляють шкіру вологи. Це погано навіть для тих, у кого дуже жирна шкіра. При використанні засобів зі спиртом або іншими підсушуючими інгредієнтами шкіра прагне компенсувати втрачену вологу, виробляючи більше сала. Це лише додатково провокує вугровий висип і призводить до жирності шкіри. Найкраще уникати підсушуючих засобів і використовувати замість них м’які засоби зі зволожуючими інгредієнтами. Основний підсушуючий інгредієнт, що викликає проблеми, – це спирт, тому намагайтеся вибирати засоби, що не містять алкоголю.

Також є сенс уникати косметичних засобів, що фізично ушкоджують шкіру, незалежно від їх інгредієнтів. Механічні абразивні засоби для чистки можливо дають відчуття м’якості і гладкості шкіри, але їх абразивні інгредієнти знімають верхній шар шкіри. В кінцевому підсумку це завдає шкоди шкірі на клітинному рівні. Ще один інгредієнт, що викликає механічні пошкодження – віск, який використовується для видалення волосся. Засоби, що висмикують волосся зі шкіри, можуть пошкоджувати і саму шкіру поряд з точками росту волосся. Будь-яке механічне пошкодження шкіри шкідливе, оскільки це робить шкіру вразливою для інфекцій.

Замість шкідливих речовин споживачам слід спробувати косметичні засоби, що складаються з натуральних інгредієнтів, які живлять і зміцнюють шкіру. Такі нутрієнти, як вітамін C, збільшують вироблення колагену в той час як екстракт зеленого чаю розгладжує шкіру і допомагає боротися зі шкідливим впливом сонця. Натуральні компоненти, такі як арганова олія, ліщина і гіалуронова кислота мають ефективний вплив, але не агресивні по відношенню до шкіри.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Інгредієнти, яких слід уникати в косметиці