Корисні властивості розмарину

Розмарин

Розмарин – це вічнозелена рослина, що походить з регіону Середземномор’я. Своїми тонкими схожими на голки листям, а також квітами, вона нагадує лаванду і є родичем м’яти.

Розмарин має характерний запах і при достатній кількості сонячного світла його можна вирощувати як на відкритому повітрі, так і в якості кімнатної рослини. Ця рослина зазвичай зростає в прибережних районах Середземномор’я просто за рахунок вологи від океану. Це досить стійка рослина і потужний антиоксидант.

Стародавні греки визнавали, що розмарин добре впливає на пам’ять. Він був пов’язаний з богинею пам’яті, і навіть говорилося, що в давнину учні під час іспитів носили вінки з розмарину, щоб поліпшити пам’ять.

У наш час стало відомо, що розмарин має безліч корисних властивостей, зокрема, за інформацією в статті «Нью-Йорк Таймс», розмарин відіграє значну роль в харчуванні однією з найздоровіших і старих популяцій світу – жителів села Ачьяролі в Італії.

Розмарин в кулінарії

Якщо ви ще не використовували розмарин в приготуванні їжі, саме час почати. Розмарин використовується в кулінарному мистецтві з 500 до н.е., а то й раніше, і до цих пір зберігає свою популярність по всьому світу. Він надає їжі насичений смак, його часто додають в овочеві супи, тушковані блюда і салати. Використовуйте його для страв з птиці. Також він добре поєднується з рисом, грибами та іншими зерновими.

Розмарин багатий наступними нутріентами:

  • вітамін A
  • вітамін B6
  • вітамін C
  • тіамін
  • фолієва кислота
  • магній
  • кальцій
  • мідь
  • залізо
  • марганець

Також він є багатим джерелом антиоксидантів. При вживанні в їжу розмарин є хорошим джерелом харчової клітковини, яка покращує травлення і регулює стілець.

Ріст волосся

Передчасна втрата волосся однаково турбує як чоловіків, так і жінок. У деяких випадках причина може бути генетичною, однак цьому також сприяють стрес і гормональний дисбаланс. Незалежно від причини, багато людей намагаються сповільнити втрату волосся або стимулювати ріст. Розмарин може бути натуральним засобом, здатним допомогти в цьому завданні.

Сприяє покращенню когнітивної функції

Поліпшення пам’яті і роботи мозку в цілому – це дуже важливо. Розвиток деменції – один найбільших страхів людей, пов’язаних зі старінням. Дуже важливо знайти нові підходи до збереження гарної пам’яті і хорошої роботи мозку.

У той час як древнім грекам уже тисячоліття тому було відомо про сприятливу дію розмарину на пам’ять, дослідження, проведене в 2012 році, показало, що для поліпшення когнітивних здібностей корисно приймати по 750 мг розмарину в день, в той час як дози до 6000 мг володіють протилежним ефектом. Дослідження, проведене в 2015 році із застосуванням екстракту розмарину на тваринах показало, що він володіє корисним впливом на пам’ять.

В результаті дослідження, проведеного в 2017 році, був зроблений висновок, що «інгаляції з ефірною олією розмарину покращують здатність запам’ятовувати числа» (інгаляції можна робити за допомогою дифузора для ефірної олії). Дослідження, проведене в 2016 році з використанням тварин, показало поліпшення роботи мозку у досліджуваних з пошкодженням мозку, а дослідження, проведене в 2018 році, в ході якого екстракт розмарину додавали в чисту воду, показало, що у випробовуваних покращилися когнітивні функції в порівнянні з групою , яка пила звичайну мінеральну воду.

Розмарин може полегшувати стан при хворобі Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – найпоширеніша причина деменції у населення похилого віку. Вона виникає в результаті утворення амілоїдних бляшок в мозку. Попередження утворення цих бляшок і сприяння їх зникнення – основні заходи, необхідні для мінімізації втрати пам’яті.

Дослідження 2009 року показало, що ароматерапія розмарином може надавати корисну дію на осіб, які страждають на хворобу Альцгеймера. Проведене в 2016 році дослідження показало, що активний інгредієнт розмарину, карнозна кислота, може сприяти запобіганню утворення бета-амілоїдних бляшок в мозку. Це є ключовим фактором у запобіганні хвороби Альцгеймера. В даний час ведуться і інші дослідження.

Захист печінки

Печінка відповідає за фільтрацію крові і нейтралізацію токсинів, які можуть потрапити в організм із зовнішнього середовища. Дослідження 2014 року показало, що розмарин може сприяти захисту печінки від хімічних токсинів. Дослідження 2016 року в області фітомедицини показало, що розмарин може сприяти регенерації клітин після ушкоджень. Крім того, дослідження осіб з анемією, проведене в 2015 році, показало, що розмарин може сприяти захисту від розвитку цирозу печінки.

Захист шкіри

Сонце дуже важливе для підтримки хорошого здоров’я і самопочуття. Сонце стимулює вироблення вітаміну D, а також забезпечує енергією всі живі істоти на планеті. Однак надмірна кількість ультрафіолетових променів може викликати пошкодження шкіри і прискорити її старіння. Пошук натуральних засобів для захисту шкіри – це мета багатьох, так як користь від сонцезахисного крему в останні роки піддається сумніву, оскільки деякі дослідження змушують переглянути його протиракові властивості.

Дослідження, проведене в 1994 році, показало, що розмарин може запобігати розвитку раку шкіри у мишей. Дослідження, проведене в 2014 році, показало, що при зовнішньому використанні розмарин допомагає захистити шкіру від пошкодження ультрафіолетовим промінням, що збільшує ймовірність виникнення майже всіх видів раку шкіри. І, нарешті, дослідження, проведене в 2014 році, показало, що необхідно провести додаткові дослідження, перш ніж робити висновок про здатність розмарину сповільнювати старіння.

Інфекції верхніх дихальних шляхів

Застуда, також відома як інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів – це найпоширеніший у світі вид інфекції. Існує більше 200 вірусів, здатних викликати інфекційні захворювання дихальних шляхів. Лікування є в основному симптоматичним і націлене на зменшення закладеності носа і полегшення дихання. На даний момент «ліків» від звичайної застуди не існує.

Інгаляції рослинною сумішшю, що містить розмарин, може мінімізувати симптоми інфекційного захворювання верхніх дихальних шляхів згідно з дослідженнями властивостей ефірних олій. Ефірну олію розмарину можна використовувати у вигляді аерозолі в вапорайзери.

Діабет

У міру того, як по всьому світу збільшується кількість людей з ожирінням, діабет стає все більш поширеним захворюванням. У розвитку діабету велику роль відіграють харчування і спосіб життя. За даними дослідження нутрієнтів, проведеного в 2017 році, розмарин має властивості, що допомагають боротися з діабетом. Ще одне дослідження, проведене в 2017 році, показало, що розмарин корисний при лікуванні діабету. За даними іншого дослідження, проведеного в 2017 році, зовнішнє застосування розмарину може сприяти полегшенню неврологічних болів у пацієнтів з діабетом.

Хвороби серця

Хвороби серця – провідна причина передчасної смерті в усьому світі. Люди, які вижили після серцевого нападу, в подальшому часто відчувають серйозні проблеми зі здоров’ям. Дослідження, проведене в 2017 році на щурах, які пережили серцевий напад, показало, що розмарин сприятливо впливає на відновлення роботи серця. Однак необхідно проведення додаткових досліджень, щоб з’ясувати, чи володіє розмарин таким же впливом на людей.

Антимікробні властивості розмарину

В даний час у зв’язку з ростом стійкості мікробів до антибіотиків ведеться пошук натуральних засобів для захисту від інфекцій. Розмарин – один із засобів, що володіють такими властивостями. Дослідження, проведене в 2007 році, показало, що розмарин володіє антибактеріальними і антигрибковими властивостями. Ще одне дослідження, проведене в 2017 році, також показало, що розмарин здатний боротися зі стафілококовою інфекцією, зокрема, з такими штамами як Pseudomonas і Enterococcus. Інші дослідження розглядали можливості додавання розмарину в їжу для запобігання харчових інфекцій.

Інші корисні властивості розмарину

Дослідження, опубліковане в 2018 році в Frontiers in Pharmacology показало, що розмарин має позитивним впливом при депресії і допомагає відновити баланс кишкової мікрофлори.

Побічні ефекти

В цілому розмарин безпечний. Однак при місцевому нанесенні він може іноді викликати подразнення шкіри, яке лікарі називають дерматитом. Дослідження, проведене в 2014 році, показало, що лікарям слід враховувати це при призначенні розмарину пацієнтам з проблемами шкіри. При перевищенні рекомендованих доз розмарин може викликати напади, набряк легенів, нудоту і блювоту. При використанні в якості ефірної олії, його необхідно розбавляти. Про взаємодію розмарину з рецептурними препаратами нічого не відомо.

Інформація та фото з сайту: https://iherb.co/GTgBdBqV

Оцініть статтю
Здоров'я - це просто!
Корисні властивості розмарину
Топ-3 онлайн ресурсів для розвитку дітей