5 важливих причин, чому ніколи не можна кричати на дитину!

Діти – наше велике щастя. Але коли вони пробують наші нерви на міцність, хочеться на них крикнути. Буває, повторюєш своєму чаду щось по 100 разів, а воно все одно робить навпаки. А ще малюк буває занадто повільним, швидким, гучним… Ну як тут батькам не стриматися?

Ми ж рекомендуємо вам просто видихнути і згадати про 5 вагомих причин, які змусять вас не зриватися на дитину. Ось чому кричати на дітей категорично не можна!

1. Страх і відсутність довіри

Велика частина дітей, на яких кричать, починають боятися. Їм стає важко заводити друзів і вирішувати конфліктні ситуації. Буває, що після такої поведінки батьків дитина перестає їм довіряти. Якщо у дитини з’являться якісь проблеми, вона буде боятися повідомити про них старшим, адже на неї можуть накричати. Між вами і чадом зруйнуються довірчі відносини.

2. Крик не поступається фізичному покаранню

Багато батьків думають, що бити дитину – погано, а в крику немає нічого страшного. Дослідження показують, що діти, на яких постійно підвищують голос, мають ті ж психологічні наслідки, що і малюки, які піддаються фізичному насильству.

3. Агресія

Якщо на дитину у віці 4-5 років часто кричали, вона через деякий час почне проявляти агресію до оточуючих. Вона буде битися і сваритися зі своїми однолітками і не тільки.

4. Зіпсована психіка

Дослідження вчених показали, що регулярні образи і крики на дітей призводять до того, що в підлітковому віці вони стають схильними до депресії і у них падає самооцінка. Також в старшому віці багато хто з них трапляються на крадіжці і брехні.

5. Пропадає впевненість в собі

Діти, на яких кричать і при цьому порівнюють їх з кимось, рідко виростають гідними людьми. Тому фразу «А ось Аня чомусь змогла отримати 5, а у тебе 3. Негідник!» Доведеться забути. Вона ні краплі не мотивує, при цьому змушує дитину відчувати себе не здатною впливати на оточення.

Все, чого ви досягнете криком, – того, що дитина відчує себе непотрібною. Її мозок вразливий перед будь-якою формою насильства, тому малюк не приймає його як частину процесу виховання. Тому важливо знайти інший спосіб, за допомогою якого ви будете боротися з поганою поведінкою вашого чада.

А поки поділіться цією важливою ​​статтею з друзями. Можливо, серед них є ті, хто любить гримнути на свою дитину!

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

5 важливих причин, чому ніколи не можна кричати на дитину!