Доші – Вата, Піта, Капха у жіночому тілі

Коротка розмова про три доші – розгляньте їх докладно і хто знає, – можливо впізнаєте когось знайомого :)

Традиційно для таких статей попереджаємо – не існує людини, яка на 100% складається з певної доші, тому не дивуйтесь, якщо не зі всім будете згідні у описі того чи іншого типу. Конституції розглядаються у контексті жіночого тіла.

Вата

ВатаЛюбить запізнюватись, дещо незграбна, має на кожен день стільки планів, що не знає з чого почати. Робить все відразу і в результаті надмірно виснажується під вагою власних прагнень. Життя з Ватою не є легке: це постійні зміни, рух, непередбачуваність. Подорожі, мистецтво, філософія – це світ, в якому вона шукає можливості розвитку. Ця пані щупла, кістлява, з дещо “витягнутими” руками і ногами. Зволожувальний крем їй буде завжди доречним подарунком, бо має суху та матову шкіру, а схильність до зморшок не надто її тішить. З радістю додала би блиску своєму сухому волоссю та жорстким нігтям, що можуть часто ламатись. Перелік недоліків Вати на тому не закінчуються: природою наділена не дуже рівними, крихкими зубами. Може їсти багато і не повніє при цьому, апетит буває доволі різний, іноді високий, а часами – відсутній зовсім, особливо після стресу чи конфліктної ситуації. Так як говорить: багато, швидко, без потреби, – так і витрачає гроші: забагато, зашвидко і на не потрібні речі.

Танці – не її стихія, Вата не дуже добре відчуває своє тіло і може бути дещо незграбна. Проте у інших сферах мистецтва вона може досягнути неабияких успіхів. Вата – найбільш рухлива та гнучка порівняно з іншими типами і краще всіх може пристосуватись до нових обставин (як тільки зрозуміє, що саме потрібно зробити).

Відчуває страх, також і стосовно матеріальних справ. Проте ідея відповідального керування своїми фінансами абсолютно їй не подобається. Захоплює оточення оригінальними ідеями, які, як правило, сама не реалізовує, оскільки зайнята новими ідеями. Легко запам’ятовує, але легко забуває (пробачає), вибухає в гніві, але швидко заспокоюється. Незлопам’ятна. Також не запам’ятовує сни, які навідують її часто протягом ночі.

До стресу Вату можуть привести голосні звуки, наприклад гучна музика або дзвінка сигналізація. Подорож до Північного полюсу – найгірше, що може статись, адже Вата не переносить холоду та сухого вітру. Зате з радістю прийме запрошення на море за умови, що можна буде вигрітись на сонечку, отримати нові враження та витрачати гроші на покупки…

Піта

ПітаВпевнена у собі, з підприємницькими здібностями, організована Піта приходить вчасно і з невеликою зарозумілістю спостерігає за незлагодженими починаннями Вати, яка до того ж запізнилась на зустріч. Має середній ріст, середню будову тіла, середню вагу і добре розвинуті м’язи. Навіть якщо поправляється, то легко скидає зайві кілограми. Але остерігайтесь голодної Піти! Якщо позбавите її достатньої кількості їжі кожні 3-4 години, вона стане дратівлива, навіть агресивна. А оскільки легко все запам’ятовує і довго забуває, – довго гнівається, і їй не шкода витрачати енергію на підтримку гніву – краще не переходити дорогу такій вогняній доші. ЇЇ делікатна, світла шкіра схильна до чорних цяток, висипки і алергії, яка як на зло з’являється тоді, коли потрібно бути особливо привабливою. ЇЇ тонке, делікатне, рівне волосся має схильність швидко ставати жирним, зуби мають тенденцію до карієсу. На сонці у Піти з’являються веснянки і світла засмага, вона чутлива до сонця і тому часто носить темні окуляри. Креми з хорошим UV-фільтром – незамінний супутник відпочинку. Не потребує стільки тепла, як Вата, може насолодитись і приємною прохолодою.

Піта любить бути керівником, свої погляди (які можуть бути близькими до фантастики) виголошує голосно і впевнено, гостро і авторитарно. Любить спорт, політику та достаток. Знає, чого хоче, ретельно планує. Їй не важко візуалізувати та досягти всього, чого прагне. Мудро тратить гроші, але часто на предмети розкоші.

Реакцією на стрес є злість та гнів. Жодного страху, смутку чи занепокоєння – ці почуття залишаються для Вати та Капхи. Реакція піти – це злість і гнів. Швидка та інтелігентна, має мало терпеливості до людей, які менш швидкі. Цікавиться науково-технічним прогресом і любить впроваджувати в життя нові ідеї. Не перестає домінувати навіть у снах, а сни має дивні, кольорові, полум’яні, стрімкі, і у них вона “роздає карти”. Пробуджується відпочившою та готовою до справ – адже її “підганяють” терміни в календарі!

Капха

КапхаЖінка, схильна до додаткових кілограмів у нижніх частинах тіла. Капха засипає швидко, але прокидається довго. Здається, що вона спить надто багато, але що ж зробиш, якщо їй це так подобається! Вона любить спати, спати і бачити сни – романтичні та спокійні. Не має приводів до стресу, її лозунг, як казав вояк Швейк, “Ще ніколи так не було, щоб якось не було”. Грубе та блискуче волосся, повні вуста, великі очі з великими віями, рівні та білі зуби та гарні нігті – Вата дивиться на неї з жалем, а Піта із заздрістю. Задоволена собою Капха створює цілком милу ауру спокою.

Тенденцію до надмірної ваги “із задоволенням” помічають всі її подруги. Не розуміючи своєї природи, Капха може їсти мало і рідко, але не худнути. Може не їсти цілий день і не мліти з голоду, як розістерикована Вата та не “зриватись” на оточенні, як холерична Піта.

Капха не розуміє – звідки у подруг стільки поривів та прагнень. Вона говорить поволі, розважливо, тільки тоді, коли має що сказати і тільки з тими, з ким добре знайома. Іноді зауважує, що люди з приємністю слухають її мелодійний та дещо низький голос. Буває без міри терпелива та скромна. Близьких оточує материнським інстинктом, а своє хобі концентрує навколо родинних цінностей. Для духовного спокою уникає протистоянь та змін. Винаходами, суперечками та битвами нехай займається Піта, а творчістю та змінами – Вата, активність Капхи у таких речах – мінімальна. Хоча природа обдарувала її достатньо хорошою координацією руху (Вата тут тихо заздрить) і витривалістю (Вата знову тихо заздрить), проте під час виконання напружених завдань, мало їх використовує. Рішуча та вмотивована Капха – це рідкісний випадок, але якщо він трапиться – ми побачимо здібність до управління. Гроші витрачає ощадно, завжди притримує щось “на чорний день”.

Терпелива та мирна Капха мислить за допомогою емоцій, чуттєві відчуття пов’язує зі своїми почуттями в даний момент. Не все запам’ятовує відразу, але раз добре запам’ятавши, буде тримати це в пам’яті до кінця життя. Багато може витримати за умови, що не буде зимно і волого. Капха не змінює приятелів та коханого – вона є сталою та відданою.

Натисни «Like», щоб читати нас на Facebook ↓

Доші – Вата, Піта, Капха у жіночому тілі